a
  • Çiftçi TV
  • Genel
  • Bu projeyle süt üreticileri sütten para kazanmaya başladı

Bu projeyle süt üreticileri sütten para kazanmaya başladı

Kastamonu'da devlet desteğiyle kurulan süt toplama merkezinin faaliyete geçmesiyle, sattıkları sütten gelir elde etmeye başlayan üreticiler hayvan sayısını artırmak istiyor.

S.S. Köy Kalkınma ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kastamonu Kooperatifler Birliği tarafından hazırlanan ve Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) 2022 yılı Batı Karadeniz Bölge Kalkınma Programı (BAKAP) çerçevesinde desteklenerek kurulan süt toplama merkezi çiftçilerin yüzünü güldürüyor.

Toplam bütçesi 2,3 milyon lira olan projeye KUZKA tarafından 1 milyon 725 bin lira tutarında destek sağlandı. Proje ile Kastamonu merkeze bağlı köylerde süt hayvancılığı yapan çiftçilerin kullanımına yönelik kurulan süt toplama merkezi hizmet vermeye başladı.

Üretici Gelirlerinin Yüzde 50 Oranında Arttırılması Hedefleniyor

Süt Toplama Merkezinin faaliyete geçmesiyle üretici gelirlerinin yüzde 50 oranında artırılmasını hedeflediklerini vurgulayan Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Serkan Genç, projenin kırsal kalkınma ve tarımsal alanlardaki etkisine değindi.

Merkezin faaliyete geçmesiyle süt toplama konusunda karşılaşılan sorunların azaldığına ve süt kalitesinin korunmasına katkı sağlandığına dikkat çekti. Ayrıca, merkezin istihdam yaratma ve bölgedeki ekonomik hareketliliği artırma potansiyeline vurgu yaptı.

0 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Konya’daki May Barajı tamamen kurudu

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x