a

Bu şehirlerde ücretsiz arsa dağıtıyorlar

Nüfusu artırmak ve ekonomiyi güçlendirmek amacıyla, ABD'deki bazı şehir yönetimleri ücretsiz arazi dağıtmaya başladı.

ABD’nin bazı şehirleri bölgeye olan ilgiyi artırmak ve ekonomiyi güçlendirmek için farklı bir yöntem izlemeye başladı… 

ABD’nin önde gelen medya kuruluşlarından Business Insider, ülkenin farklı eyaletlerinde bu uygulamaları başlattığını aktarırken bireyler için en mantıklı seçenekleri de sıraladı. 

Bu uygulamalar genelde düşük nüfuslu kasabalarda hayata geçiriliyor ve bölgeye olan ilgiyi artırmayı amaçlıyor.

Elwood, Nebraska

Nebraska eyaletindeki Elwood’un ticaret odası, yaklaşık 1150 metrekarelik arsaları ücretsiz olarak dağıtma kararı aldı. Arsaları alacak kişilerin bir ev inşa etmeleri ve bu evlerde yaşamaları gerekiyor. İnşaat maliyetlerinde kolaylıklar sağlanıyor ve ev tamamlandıktan sonra depozito iade ediliyor.

Lincoln, Kansas

Lincoln’de 1200 nüfuslu kasabada, üzerine ev inşa edilmesi şartıyla ücretsiz arsalar veriliyor. Evler için belirli kıstaslar bulunuyor ve her evde iki araçlık otopark olması zorunlu kılınıyor.

Manilla, Iowa

Des Moines’in batısındaki Manilla’da da belirli kıstaslara göre ücretsiz arsalar veriliyor. Arsaya sahip olan kişilerin ev yapmaları zorunlu hale getirilirken vergi ve harçlardan muafiyet sağlanıyor.

Mankato, Kansas

Kansas’ın kuzeyindeki Mankato’da ücretsiz olarak verilecek 26 arsa bulunuyor. Katılımcıların bir mülakattan geçmeleri gerekiyor ve ev yapılacak arsa için belirli şartlar bulunuyor.

Monessen, Pennsylvania

Monessen’de nüfusun tekrar artırılması için terk edilmiş evlerin tekrar konuta dönüştürülmesi planlanıyor. Evleri alan kişilere vergi indirimi ve ödeme kolaylıkları sağlanacak ancak evlere sahip olmak için ev sahipleriyle iletişime geçmek gerekiyor.

0 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Tarlada ilaçlama yaparken devrilen traktörün altında kalan çiftçi hayatını kaybetti

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x