a

Büyükşehir Belediyesinden arıcılara çadır desteği

Mersin Büyükşehir Belediyesi, kırsal yerleşim yerlerinde geçim kaynağı arıcılık olan yetiştiricilere çadır desteği sunarak, daha profesyonel ve hijyenik koşullarda bal üretilmesini sağlıyor.

Mersin’deki her üreticiye dokunma gayretinde olan Mersin Büyükşehir Belediyesi, arı yetiştiricilerine de el uzattı. Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ile Mersin İli Arı Yetiştiricileri Birliği işbirliğinde hayata geçirilen ‘Arı yetiştiricilerine alet ekipman desteği projesi‘ çerçevesinde, birliğe kayıtlı olan ve 100 ile 200 adet arasında kovanı bulunan yetiştiricilere, yüzde 50 hibeli 300 adet bal sağım çadırı dağıtıldı.

Aw012192 03

Çadırın, arı yetiştiriciliğinde en önemli unsur olduğunu dile getiren arı yetiştiricilerinden Pınar Çelen, Büyükşehir Belediyesinin çadır desteğinden faydalanmadan önce eski çadırlarla idare ettiklerini belirtti.

“En ufak bir sıkıntımız olduğu zaman Büyükşehir’e başvuruyoruz”

Aw012192 02

Çelen, “Çadırın pencerelerinde teller olması bir avantaj. Çünkü içeri ne kadar az arı girerse o kadar iyi. Çadırın üzerinin çuval şeklinde olması da güneşin içeriye çekilmesine ve balın akımının daha güzel olmasına yardımcı oluyor. Çok güzel düşünülmüş” ifadelerini kullandı.

Aw012192 04

Çelen, “Vahap Başkanımız sayesinde birçok hizmetten faydalanıyoruz. En ufak bir sıkıntımız olduğu zaman Büyükşehir’e başvuruyoruz ve ellerinden gelen yardımı yapıyorlar. Arı demek, hayat demektir. Bu yüzden Büyükşehir Belediyesinin vermiş olduğu destekler için çok teşekkürler” şeklinde konuştu.

0 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Tarım işçilerini taşıyan patpat bahçeye uçtu: 1’i ağır 13 yaralı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x