a
  • Çiftçi TV
  • Genel
  • Can dostları emin ellerde: İnegöl Belediyesi sokak hayvanlarını unutmuyor

Can dostları emin ellerde: İnegöl Belediyesi sokak hayvanlarını unutmuyor

Şehirde yaşayan her canlıya hizmet düsturuyla çalışmalarını sürdüren İnegöl Belediyesi, özellikle sokak hayvanları için tüm imkanları seferber ediyor.

İnegöl Belediyesi’nin Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesindeki Sahipsiz Hayvanlar Bakım ve Tedavi Merkezinin 2022 yılı çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Alper Taban, 1 yılda 5338 hayvanın tedavi edildiğini ve 298 hayvanın sahiplendirildiğini açıkladı.

Bld 5026

Başkan Taban, can dostlarına en iyi hizmeti sunmuş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek; “Can dostlarımız İnegöl Belediyesi ile güvende” dedi.

Şehirde yaşayan her canlıya hizmet düsturuyla çalışmalarını sürdüren İnegöl Belediyesi, özellikle sokak hayvanları için tüm imkanları seferber ediyor. 2019 yılında hizmete açılan, hayvan hastanesine sahip ve sunduğu imkanlarla can dostları için konforlu bir yaşam alanı olan İnegöl Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Bakım ve Tedavi Merkezi, bu anlamda bölgenin en kapsamlı merkezlerinden biri.

Mta00854

İçerisindeki özellik ve donanımıyla sadece İnegöl değil çevre il ve ilçelerden de can dostlarına şifa dağıtan merkezin 2022 yılı çalışmalarına ilişkin açıklama yapan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, her geçen gün kendini yenileyen ve gelişen bir yapıyla can dostlarına hizmet sunduklarını söyledi.

5 bin 338 can dostu sağlığına kavuştu

Ld 5518

Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Sahipsiz Hayvanlar Bakım ve Tedavi Merkezinin 2022 yılı çalışmalarını anlatan Başkan Taban, “Yıl içerisinde toplam 5 bin 338 sokak hayvanına merkezimizde tedavi yapıldı ve sağlıklarına kavuşturuldu. Burada bölgenin en kapsamlı hayvan hastanelerinden biri olduğumuzu ifade edebilirim. Tamamen teknolojik ve gelişmiş imkanlarla can dostlarına sağlık hizmeti sunuyoruz. Tedavilerin yanı sıra 1048 sokak hayvanına kısırlaştırma operasyonu yapıldı. Bu rakamla da Bursa genelinde en iyi kısırlaştırma oranlarından birine sahip olduğumuzu ifade edebilirim. Kısırlaştırma operasyonları sokaktaki hayvan popülasyonunu doğrudan etkileyen bir unsur. Can dostlarımızı yok sayamayız ancak doğru yöntemlerle sokaktaki hayvan popülasyonunun azalmasını sağlayabiliriz. Çalışmalarımız bu yönde devam ediyor. Ayrıca 2022 yılında can dostlarımızı sahiplendirme noktasında da yoğun mesai harcadık. Toplamda 298 kedi ve köpeği yeni yuvalarına kavuşturduk” dedi.

E-devlet üzerinden hayvan sahiplenilebiliyor

Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün Sahipsiz Hayvanlar Barınağı dışında da çalışmalar ortaya koyduğuna değinen Başkan Taban, “Müdürlüğümüz sadece merkezimizde değil, İnegöl’ün tamamında sokak hayvanlarını sahiplenici bir rol üstleniyor. Örneğin; Boğazköy, Kurşunlu, Yeniceköy ve Tahtaköprü bölgelerinde Doğal Yaşam Alanları oluşturuldu. Buralarda sokak canlıları ve yaban hayvanları kışın soğuktan barınırken, aynı zamanda hayvan severler için de beslenme yapılabilecek alanlar oluşmuş oldu. Bu da önemli bir çalışma bizim için. Yine Hayvanları Koruma Gününde can dostlarımıza dikkat çekmek adına güzel bir etkinlik yaptık. Kedi ve köpek güzellik yarışmasının da içerisinde bulunduğu bu etkinlikle yüzlerce can dostu ve hayvanseveri buluşturduk. İşimizi daha profesyonel yapmak adına da İnegöl’de hizmet veren Veteriner Hekimlerle bir araya gelip istişarelerimiz oldu. Bu manada iş birlikleri de söz konusu. Yine barınağımız ilçe halkımızın ziyaretine açarak burada vatandaşlarımızla can dostlarımızı buluşturuyoruz. Özellikle okullarımızdan, öğrencilerimizden yıl boyunca yüzlerce ziyaretçiyi ağırladık. Son olarak da hayvan sahiplenme işlemlerini kolaylaştırmak adına e-devlet üzerinden Hayvan Sahiplenme işlemini aktif hale getirdik. Bugün e-devlette İnegöl Belediyesi’nin hizmetleri arasında hayvan sahiplendirmeye girdiğinizde barınağımızdaki tüm can dostlarının fotoğraf ve bilgilerini görebiliyorsunuz. Buradan direk sahiplenme işlemi de yapılabiliyor” şeklinde konuştu.

0 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

USK, çiğ süt fiyatı için olağanüstü toplanıyor

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x