a
  • Çiftçi TV
  • Genel
  • Çiftçilerin sesi sonunda duyuldu: Ekinlerin kurumaması için su verilecek

Çiftçilerin sesi sonunda duyuldu: Ekinlerin kurumaması için su verilecek

Urfa'da elektrik kesintisinden dolayı suları kesilen Haliliye ilçesine bağlı Tatar, Höyük, Cullap, Günışık, Topçu, Gündaş köyleri ile Bozoava Atatürk Sulama Birliği’ne bağlı çiftçiler ayağa kalktı.

Gazete Duvar’ın haberine göre, susuzluk nedeniyle ekinlerinin kuruyacağından endişe eden Urfa’lı çiftçiler dün Şanlıurfa DSİ 15. Bölge Müdürlüğü önünde toplandılar. Yapılan basın açıklamasına destek olmak amacıyla CHP Şanlıurfa İl Yönetimi ve Türkiye İşçi Partisi İl Yönetimi de katıldı.

Çiftçiler adına açıklama yapan Özgür Yazar, sulama birliklerine bağlı yaklaşık 900 bin dekarlık alanın Dicle Elektrik Dağıtım Şirketi’nin (DEDAŞ) elektrik kesintisi yüzünden kuraklıkla karşı karşıya olduğuna dikkat çekti.

Çiftçiler su alamadı, mağduriyet büyük

111

CHP Şanlıurfa İl Yönetimi adına açıklama yapan Ronayi Paydaş, DEDAŞ’ın 10 gündür sulama birliklerinin suyunu kestiği için çiftçilerin de su alamadıklarını söyledi.

Paydaş, mahsullerin tarlada yeşerdiği bir dönemde böyle bir uygulamaya gidilmesinin çiftçilere büyük bir mağduriyet yaşatacağını belirtti.

22

Protesto amacına ulaştı, sulama suları verildi

Protestonun basına yansımasının ardından AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı ile Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyüpoğlu sosyal medya hesapları üzerinden olaya ilişkin yaptıkları açıklamalarda çiftçilerin sulama sularının verileceği belirtildi.

333

0 0 0 0 0 1
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Çekirgeler tarım arazilerini istila etti!

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 1

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x