a
Çiftçi İçin Var mısın
Çiftçi İçin Var mısın

Çiftçiye mazot ve sebze fidesi desteği

Kahramankazan’da çiftçi ve üreticilerin yüzünü güldüren desteklemelere devam ediliyor.

Kahramankazan Belediyesi, tarıma yönelik yaptığı çeşitli desteklerle hem çiftlerin mağdur olmasının önüne geçiyor hem de üretim devamlılığını sağlıyor.

Kahramankazan Belediyesi, tarım ve hayvancılık alanında yoğun bir potansiyele sahip olan ilçede çiftçi ve üreticilere yönelik yaptığı desteklemelerle dikkati çekiyor.

Tüm imkanlarıyla çiftçi ve üreticilerin yanında olan Kahramankazan Belediyesi, bu kapsamda çiftçilere 3 milyon 200 bin sebze fidesi desteği, kuraklıktan etkilenen çiftçilere 500’er TL akaryakıt desteği, Ankara’da bir ilk olan Mobil Koyun Banyoluğu, çiftçinin elinde kalan yaklaşık 150 tonluk soğan ve patatesin satın alınarak ihtiyaç sahiplerine dağıtılması gibi birçok uygulamaya imza attı.

tohum 4

Çiftçilere 3 milyon 200 bin sebze fidesi

Kahramankazan Belediyesi bu alandaki desteklemeleri kapsamında, çiftçi ve üreticilere geride kalan 3 yıllık süreçte yüzde 50 hibe oranıyla toplamda 3 milyon 200 bin adet sebze fidesi desteğinde bulundu.

Müracaat eden çiftçilere bu doğrultuda 3 milyon 200 bin adet domates, salatalık, biber ve patlıcan fidesi yüzde 50 hibe destekli olarak dağıtıldı. Belediyenin bu desteklemesinden faydalanan çiftçiler, aldıkları sebze fidelerini tarla, bahçe ve seralarında toprakla buluşturdu.

500’er TL akaryakıt desteklemesi

İlçede kuraklıktan etkilenen çiftçilere akaryakıt desteklemesinde bulundu. İlçe ziraat odasına bu alanda başvuruda bulunan tüm çiftçilere 500’er TL akaryakıt desteklemesi yapıldı. Yaklaşık 1000 çiftçinin başvuruda bulunduğu destekleme kapsamında 500’er TL’lik destekleme payı çiftçilerin banka hesaplarına yatırıldı.

Çiftçilere böylece, üretim maliyetlerinin önemli bir ayağını oluşturan mazot kullanımında kayda değer bir destekleme yapılmış oldu.

Kaynak: İHA

0 4 0 0 2 1
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Tarım arazileri su altında kaldı

HIZLI YORUM YAP

0 4 0 0 2 1

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x
()
x