a
  • Çiftçi TV
  • Genel
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni Kabine’yi açıkladı: Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni Kabine’yi açıkladı: Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı oldu

Seçimlerin tamamlanmasının ardından yeni Kabine üyeleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyuruldu. Açıklanan yeni Kabine'de Tarım ve Orman Bakanı olarak İbrahim Yumaklı'nın atandığı görüldü.

Yeni Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı kimdir?

1969 Yılında Kastamonu’da doğan İbrahim Yumaklı, Bakırköy İmam Hatip Lisesi’nin ardından, 1992 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden mezun oldu.

İş hayatına 1993 yılında Marshall Boya A.Ş.’de ithalat işlemleri uzmanı olarak başlayan Yumaklı, 2011 yılına kadar Akzo Nobel Türkiye bünyesinde bulunan Marshall Boya A.Ş. ile bağlı grup şirketlerinin mali gruplarında yöneticilik yaptı. 2011 yılında Aljazeera Türkiye’de çalışmaya başladı. 2012-2015 yılları arasında Aljazeera Türkiye’nin sahip olduğu TV kanalını yönetti. Ocak- Ekim 2016 tarihleri arasında Anadolu Ajansı Uluslararası Operasyonlar Direktörü olarak görev yaptı.

Ekim 2016’dan itibaren Genel Müdür ve İcracı Yönetim Kurulu Üyesi olarak GÜBRETAŞ’ta görev yapmış olup, 7 Nisan 2022 Perşembe Günü yayınlanan Resmi Gazete ile Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı olarak atandı.

3 Haziran 2023 Cumartesi günü ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kurulan 67. Türkiye Hükûmeti’nde Tarım ve Orman Bakanı olarak görevlendirilmiştir.

Image

0 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Kırmızı elmasta ilk hasat: Çilek hasadı sancılı başladı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x