a
  • Çiftçi TV
  • Genel
  • Depremzede çiftçilerin mesaisi başladı: “Yaşayan insanlarımız için üretmek lazım”

Depremzede çiftçilerin mesaisi başladı: “Yaşayan insanlarımız için üretmek lazım”

"Asrın felaketi" olarak nitelendirilen depremlerden etkilenen Adıyaman'da çiftçiler tarımsal faaliyeti sürdürmek için tarlaya girdi.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde büyük hasarın oluştuğu Adıyaman’da hayatın normale dönmesi için çalışmalar sürüyor.

Kahta ilçesinin Çukurtaş köyünde çiftçilik yapan Kadir Türk, “Maalesef deprem hepimizi etkiledi. Hasarımız var ama hayat devam ediyor. Mutlaka birileri uğraşacak, ölenle ölünmüyor. Şimdi buğday tarlalarında yabancı otlar için ilaçlama yapıyorum.” dedi.

“Bazı tarlalarda deprem dolayısıyla çatlaklar ve yarıklar var”

Bazı tarım arazilerinde depremin etkilerini gördüklerini dile getiren Türk, yabancı ot tespiti için incelediğinde tarlaların da etkilendiğini gördüğünü belirtti.

Türk, “Bazı tarlalarda deprem dolayısıyla çatlaklar ve yarıklar var. Allah’ın işi. Şehirdekiler belki bilmiyor ama çiftçilik olmasa ekmek bulamazlar, hayat olmaz. Ekmek her şey. Bir şeyler üretmeye çalışıyoruz. Ülkemiz, milletimiz için uğraşıyoruz.” diye konuştu.

Aa 20230306 30490127 30490126 Depremden Etkilenen Adiyamanda Ciftcilerin Mesaisi Basladi

Besni ilçesine bağlı Şambayat beldesinde sebze üreten Mahmut Suay da depremden etkilendiklerini ancak üretimin devam etmesi gerektiğini ifade etti.

Suay, “Deprem oldu ama bir şekilde hayat devam ediyor. Mutlaka çalışmamız, üretmemiz gerekiyor. Bu sene yaklaşık 8 dönüm yere bostan ekeceğiz. Biber, patlıcan ve salçalık domates var. Yaşayan insanlarımız için üretmek lazım. İnsanlar mağdur olmasın.” ifadelerini kullandı.

Aa 20230306 30490127 30490125 Depremden Etkilenen Adiyamanda Ciftcilerin Mesaisi Basladi

0 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Su kuyusu açan sondaj makinesi toprakta oluşan obruğa düştü

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x