a

Domuzlar bağ ve bahçelere dadandı!

Hakkari'nin en verimli arazilerine sahip Merzan Mahallesi’ndeki bağ ve bahçeler domuz istilasına uğradı.

Kısa süre öncesine kadar dağlarda tek tük görülen domuzlar, yerleşim alanlarına kadar inip bağ ve bahçelere büyük zarar vermeye başladı.

Eskiden insan görünce kaçan domuzlar artık saldırıyor

Merzan Mahallesi sakinleri, sürüler halinde dolaşmaya başlayan domuzların tarım alanlarına zarar verdiğini belirterek, “Sebze bahçelerimizde ürün hasat edemez duruma geldik. Domuz sürüsü girdiği bahçeye büyük zarar veriyor. Eskiden tarımda en büyük sıkıntı çekirge sürüleriydi, şimdi domuz sürüleri oldu. O kadar zarar veriyor ki, toplu ve bilinçli mücadele olmadan baş etmenin imkanı yok. Tarımla uğraşan herkes adeta diken üstündedir. Domuzlar sadece ürünü yemiyor, girdiği her bahçeyi adeta talan ediyor.

Aw703416 02

Hasat için bahçelerine giden çiftçiler gördükleri manzara karşısında şaşkına dönerken, eskiden insan görünce kaçan domuzlar artık kaçmak yerine saldırmaya başlıyor. Yukarı ve Aşağı Merzan mahallelerine musallat olan domuzlara yetkililerin bir çare bulması gerekir” dediler.

Merzan Mahallesi Muhtarı Cemil Çetin de, tarım alanlarına zarar veren domuz sürüsüne bir çare bulunması için ilgili tüm birimlere müracaatta bulunduklarını söyledi.

0 0 0 0 0 1
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Balıkçılıkta av sezonu başladı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 1

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x