a

Hektaş’tan 5 milyar liralık borçlanma kararı

Hektaş Ticaret 5 milyar TL’ye kadar yurt içindeki nitelikli yatırımcılara yönelik tahvil ihracında bulunacağını duyurdu.

Hektaş borçlanma aracı ihracına ilişkin yönetim kurulu kararı aldı.

Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu‘nu (KAP) yapılan açıklamaya göre, Hektaş Ticaret T.A.Ş (HEKTS) yönetim kurulu aldığı kararla 5 milyar TL’ye kadar yurt içindeki nitelikli yatırımcılara yönelik tahvil ihracında bulunacak.

Yurt içindeki nitelikli yatırımcılara yönelik tahvilin vadesi 48 aya kadar olacak.

Yönetim kurulunun 13 Kasım 2023 tarihli toplantısında; şirketin gereken borçlanma ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik olarak Türk Lirası cinsinden 5.000.000.000 TL (BeşMilyarTürkLirası) tutara kadar, bir veya birden fazla defada ve yurt içinde halka arz edilmeksizin, tahsisli olarak ve/veya nitelikli yatırımcılara satılmak veya satış şekillerinin birlikte kullanılması yöntemiyle borçlanma aracı ihraç etmesine karar verildiği belirtilen açıklamada, borçlanmanın araçlarının piyasa koşullarına bağlı olarak iskontolu veya kupon ödemeli olarak ihraç edilmesine, borçlanma araçlarının faiz oranlarının değişken veya sabit faizli olarak belirlenmesine karar verildiği belirtildi.

Kaynak: Bloomberg

0 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Zeytinin yok yılından var yılına zeytinyağı stoku fazlasıyla gidilecek

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x