a
Çiftçi İçin Var mısın
Çiftçi İçin Var mısın

Kurbanlık tosunlar podyumda güzelliklerini sergiledi

Kurban bayramına sayılı günler kala Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde kurbanlık tosunların güzelliklerini sergilediği yarışma düzenlendi.

Kurban bayramına sayılı günler kala Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde kurbanlık tosunların güzelliklerini sergilediği yarışma düzenlendi. Yarışmada birinci olan ‘Şahin’ tam, ikinci olan ‘Kral-1’ yarım ve üçüncü olan ‘Polat’ çeyrek altın ile ödüllendirildi.


Gölbaşı Belediyesi Kurban Satış ve Kesim Merkezi’nde Kurban Güzellik Yarışması düzenlendi. Türkiye’nin farklı yerlerinden gelmiş 11 kurbanlık tosun, sahipleri tarafından süslenerek 6 kişilik jürinin karşısında güzelliklerini yarıştırdı. Yarışmada, Kazım Erdoğan’ın sahip olduğu, 850 kiloluk 2,5 yaşındaki Simental cinsi ‘Kral-1’, Mehmet Ali Durukan’ın sahip olduğu 750 kiloluk, 2,5 yaşındaki Şarole cinsi ‘Polat’, Muzaffer Ağırbaş’ın sahip olduğu 670 kiloluk 2 yaşındaki Simental melezi ‘Kara’, Müslüm Bozkurt’un, 850 kiloluk 3 yaşındaki Simental melezi ‘Boran’, Haydar Taşkın’ın sahip olduğu 507 kiloluk 2 yaşındaki Simental melezi ‘Kral’, Medet Taşdemir’in sahip olduğu 780 kiloluk 2,5 yaşındaki Simental melezi ‘Şener’, Zafer Bozkurt’un sahip olduğu 710 kiloluk 2,5 yaşındaki Simental melezi ‘Şahinbey’, İrfan Kara’nın sahip olduğu, 650 kiloluk 2 yaşındaki Simental melezi ‘Şahin’, Serdar Özbek’in sahip olduğu 780 kiloluk 2,5 yaşındaki Simental melezi ‘Turbo’, Engin Öncü’nün sahip olduğu 680 kiloluk 2,5 yaşındaki Simental melezi ‘Kara Şimşek’ ve Cevdet Akça’nın sahip olduğu 680 kiloluk 2,5 yaşındaki Simental melezi ‘Uzay’ podyumda güzelliklerini yarıştırdı.
Yarışmadan önce açıklamada bulunan Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Gölbaşı Belediyesi Kurban Satış ve Kesim Merkezi’nin hizmete açılmasına ilişkin, “Biz de seçim kampanyamızda verdiğimiz sözü yerine getirmenin gururunu yaşıyoruz. Gerçekten ihtiyaç olan bir tesisti burası. Şu anda tesisimiz yüzde 50 tamamlandı. İnşallah bir dahaki sene yüzde 100’ünü tamamlayacağız. Burası et entegre tesisi olacak aynı zamanda. Burayı tarım fuar alanı, aynı zamanda deprem, afet, sel gibi durumlarda Ankara’nın toplanma alanı olarak planladık. Aynı zamanda burası iş makinesi fuarı olarak da planlandı. Buradaki üreticilerimizle zaman zaman bir araya geldiğimizde güzel bir hayvan yarışması yapalım dedim. Hem üreticimizi teşvik edelim hem de hayvanlarına daha özverili bakmaları için çalışmalar yaptık” dedi.

1 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Büyükşehir’den Bergamalı üreticilere manda desteği

HIZLI YORUM YAP

1 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x
()
x