a

Kuzugöbeği mantarının fiyatı altınla yarışıyor

Fiyatı altın ile yarışan ve doğada kendiliğinden oluşan kuzugöbeği mantarı, Artvin’de meraklıları tarafından yoğun ilgi görüyor.

Nisan yağmurlarıyla birlikte ormanlık alanlarda yetişen kuzugöbeğinin kurutulmuş halinin kilosu 3 ile 5 bin lira arasında satılıyor.

Kendini ‘Mantar Avcısı’ olarak niteleyen Murat Evbaşı , kuzugöbeği mantarının 10 gün içerisinde toplanması gerektiğini toplanmazsa çürüyeceğini aktardı.

Evbaşı, “Akdeniz bölgesinde kurutulmuş hali bin lira ile 5 bin lira arasında değişirken, Karadeniz bölgesinde, 3 bin lira ortalamasından satılıyor. Doğada gezerken lütfen dikkat ediniz. Bastığınız yerlere dikkat ediniz çünkü kuzugöbeği ilaç sanayi sektöründe kullanılıyor.

Aw888734 01

Yabancılar özellikle bunu için özel arıyorlar. Bunu özel şekilde insanları topluyorlar buluyorlar para ödüyorlar bunları toplamaları için. Sizde gezdiğiniz doğada muhakkakı bunu aramaya başlayın çünkü protein bakımından çok iyi mineraller bakımından çok iyi bir gıdadır” ifadelerini kullandı.

0 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Ağıla giren ayı 20 küçükbaşı telef etti, 45 hayvanı yaraladı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x