a
  • Çiftçi TV
  • Genel
  • Sokak köpekleri dehşet saçtı, kuduz şüphesi ortaya çıktı

Sokak köpekleri dehşet saçtı, kuduz şüphesi ortaya çıktı

Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde sokak köpeklerinin saldırısına uğrayan bir çiftlikteki koyunlar telef oldu. Saldırı sonrası kuduz şüphesi nedeniyle çiftlikteki tüm hayvanlar aşılandı.  

Son dönemde artan sokak köpekleri saldırılarına Mustafakemalpaşa’da bir yenisi daha eklendi.

Fevzidede Mahallesi Tabakhaneler bölgesinde bulunan Erol Bora’ya ait çiftliğe, gece saatlerinde sokak köpekleri girdi. 65 küçükbaş, 32 büyükbaş hayvan kapasiteli çiftliğe saldıran köpeklerin zararı, gün ağırınca ortaya çıktı.

2

Sabah saatlerinde çiftliğe gelen çiftlik sahibi Erol Bora 8 koyunun telef olduğunu, 13 koyunun ise çeşitli yerlerinden yaralandığını gördü.

Sokak köpeklerinin kuduz olmasından şüphelenen çiftlik sahibi, tüm hayvanlara aşı yaptırdı. Tarım Müdürlüğü yetkileri ve veterinerlerin çiftlikte incelemeler de bulunduğu olayda, poliste kamera kayıtlarını mercek altına aldı.

“60-70 bin TL’lik bir zararımız var”

1

Bora, olaya ilişkin; “Maalesef gece saatlerinde çiftlikteki dama giren başıboş köpekler, koyunlarımıza büyük zarar verdi. Çiftlik çalışanımız sabah durumu bize aktarınca ilgili mercilere başvurumuzu yaptık. Köpekler 8 koyunu telef ederken, 13’ünü de yaraladı. Büyük ihtimalle yaralı hayvanları da kaybedeceğiz. Telef olan hayvanlarımızı, belediye kepçeleriyle gömdük. Kuduz korkusu yüzünden de tüm hayvanlarımızı aşılattık. Parayla değer biçilecek bir durum değil ama 60-70 bin TL’lik bir zararımız var. Polis, kamera kayıtlarını incelemeye aldı. Köpeklerin sahipli olup olmadığı öğrenilecek. Sokaktaki bu başıboş hayvanların kontrol altına alınması gerekiyor. Bu konuda yetkilerden hassasiyet bekliyoruz” dedi.

0 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Hayvancılık desteklemelerinin uygulama esasları belirlendi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x