a

Süt ve yem desteği başvuruları başladı

Merkezefendi Belediyesi, üreticilere yönelik yem ve gübre desteği başvurularının başladığını duyurdu. Bu kapsamda, süt üreticilerine 100 ton yem desteği ve çiftçilere 100 ton gübre desteği sunulacak.

Başvuruları kabul edilecek olan süt üreticileri için en fazla 10 büyükbaş hayvana sahip olma ve işletme kayıt belgesine sahip olma şartı aranacak. Her işletme için, en fazla üç hayvan başına 200 kilogram süt yemi verilecek.

Gübre Desteği Kapsamı

Arpa ve buğday üretimi yapan çiftçilere de destek verilecek. Her üç dekar başına bir çuval gübre sağlanacak. Merkezefendi Belediyesi, toplamda 100 ton gübre desteği sunacak.

Aw136122 02

Başvuru Süreci ve Son Başvuru Tarihi

Başvuruların 10 Şubat’a kadar yapılabileceği belirtilirken, başvuruların şahsen Merkezefendi Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne yapılması gerektiği vurgulandı.

Başvurular için istenilen belgelerin detayları ve şartlar hakkında bilgi almak için ise çağrı merkezi numarası olan 444 8 662’nin aranabileceği bildirildi.

Aw136122 03

Belgeler ve Şartlar

Gübre desteğinden yararlanmak isteyenlerin Merkezefendi sınırları içerisinde ikamet etmesi ve 2024 yılı arpa ve buğday üretimini gösteren ÇKS belgesine sahip olması gerekiyor.

Yem desteği için ise, yine Merkezefendi sınırları içerisinde ikamet etme, büyükbaş hayvan varlığının 10 adeti geçmemesi ve 2024 yılı İşletme Kayıt Belgesine sahip olma şartları aranıyor.

Kaynak: İHA

0 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Türkiye’de et fiyatları bir yılda ikiye katlandı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x