a

TürkTraktör’den 1 Milyonuncu Traktör!

2021’de üretim ve ihracat rekorları kıran TürkTraktör, 1 milyonuncu traktörünü üretti.

Türkiye’nin otomotiv sektöründeki ilk üretici kuruluşu TürkTraktör, 68 yıllık köklü geçmişinin bir simgesi olan 1 milyonuncu traktörünü üretmenin gururunu yaşıyor.

TürkTraktör Genel Müdürü Aykut Özüner’in ev sahipliğinde Sakarya Erenler Fabrikası’ndan canlı yayınlanan basın toplantısında, 1 milyonuncu traktöre ilişkin bilgiler ve şirketin 2021 finansal sonuçlarının yanı sıra TürkTraktör’ün gelecek vizyonunu da açıklandı.

“1 milyonuncu traktörün üretilmesiyle, gurur dolu hikayemizde yeni bir sayfa açıyoruz”

Tarımda sürdürülebilirliği ve verimliliği odağına alarak çiftçileri geleceğe hazırlama misyonuyla çalıştıklarını belirten TürkTraktör Genel Müdürü Aykut Özüner “TürkTraktör olarak güçlü olduğu kadar esnek üretim kapasitemizle Türk çiftçisine her zaman en iyisini sunmaya çalışıyoruz. Bu doğrultuda 1 milyonuncu traktörün üretilmesiyle, gurur dolu hikayemizde yeni bir sayfa açıyoruz” dedi.

“1 Milyonuncu Traktör Çok Önemli bir Kilometre Taşı”

Özüner, 1 milyon traktör üretmenin anlamını şöyle açıkladı; “Bugün traktör pazarında tüm dünyada yıllık üretim adetleri 1.6 milyon seviyesinde ve Türkiye’de halihazırda kullanılan traktör parkı 1.3 milyon civarındadır. Bu göstergeler, TürkTraktör olarak 1 milyoncu üretim adedine ulaşmanın ne kadar önemli bir kilometre taşı olduğunu daha iyi ifade etmektedir. 1 milyonuncu traktörü üretmiş olmaktan büyük bir gurur ve mutluluk duyuyoruz. Şirket tarihimiz boyunca bu noktaya gelmemize vesile olan eski ve yeni tüm çalışanlarımıza, bayilerimize, yetkili servislerimize, tedarikçilerimize ve hissedarlarımıza bu gururu armağan ediyoruz.” dedi.

5 2 2 1 3 5
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

İşletme başına 2.5 ton yem desteği!

HIZLI YORUM YAP

5 2 2 1 3 5

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x
()
x