a

Üreticilere yüzde 50 hibeli yumurta tavuğu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen, Doğal Salma Yumurta Tavukçuluğu Projesi çerçevesinde çiftçilere yüzde 50 hibeli tavuk, yem ve kümes ekipmanı desteği sağlanacak.

Doğal ortamlarda beslenen, hastalıklara dirençli ve yılda en az 280 gün yumurtlama özelliğine sahip yerli ve milli Atak-S yarka tavuklar, gelecek kuşaklar için sağlıklı bir dünyada yaşama ve sağlıklı beslenme hakkının savunulmasına da katkı sağlayacak.

Branda ve tahtadan yapılacak derme çatma çadır ve kümesler kabul edilmeyecek

Desteklerden yararlanmak isteyenlerin, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın biogüvenlik kurallarına uygun Kanatlı Hayvan İşletme Tescil Belgesi ile başvurularını 18 Mayıs Perşembe günü mesai bitimine kadar, Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesinin yeni hizmet binasındaki Tarımsal Hizmetler Şube Müdürlüğüne şahsen yapması gerekiyor.

Aw888958 03

Tavukların barınacağı alanların sandviç panel, çelik konstrüksiyon, tuğla, beton, briket, içi ve dışı yıkanabilir tarzda olması gerekiyor. Branda ve tahtadan yapılacak derme çatma çadır ve kümesler kabul edilmeyecek.

Aw888958 01

Büyükşehir Belediyesi, proje çerçevesinde üreticilere daha önce toplam 55 bin tavuk ile tavuk yemi, çeşitli sayılarda kümes, askılı yemlik ve suluk, folluk, çeltik ve su deposu desteği verdi.

0 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Gökçeada’da 4150 dekarlık mera otlatmaya açıldı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x