a

Üzüm alım fiyatı belli oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Manisa Cumhuriyet Meydanı'nda Toplu Açılış Töreni'ne katıldı.

Erdoğan törende yaptığı konuşmada, Manisa’nın önemli gelir kaynaklarından biri olan çekirdeksiz üzümün alım fiyatını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bölgemizin en önemli gelir kaynaklarından olan Sultani çekirdeksiz üzümün alım fiyatını sizlerle paylaşmak istiyorum. Alım fiyatlarını hasat döneminin başında ilan etmemizin sebebi, üreticimizin emeğinin hakkını alabilmesini sağlamak, herhangi bir istismara meydan vermemektir. Ülkemize yılda 500 milyon dolarlık ihracat geliri kazandıran 9 numaralı Sultani çekirdeksiz kuru üzümü hakkında Toprak Mahsulleri Ofisimiz değerlendirdi. Biz çiftçi kardeşlerimizi mağdur etmeyiz. Geçen yıl 13 TL’ydi. Bu yıl da Cumhurbaşkanınız bütün arkadaşlarımızla değerlendirmeleri yaptık. Fiyatımızı 27 TL olarak belirledik. İnşallah üzümlerdeki bereketi de arttıracaktır. İnşallah iki gün içerisinde üzümlerimizi toparlayıp, bir hafta içerisinde kurutup hemen yola koyulalım. İhracatımızı da buna göre yapalım.” ifadelerini kullandı.

1 0 1 0 0 1
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

7 gübre firmasına rekor ceza! Aralarında büyük firmalar var!

HIZLI YORUM YAP

1 0 1 0 0 1

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x