a

Bakan Pakdemirli’nin müjdesi çiftçiyi sevindirdi

Adana Çiftçiler Birliği Başkanı Mutlu Doğru, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye tüm çiftçiler adına teşekkür ederek, bu projenin 1956’dan bugüne yapılacak en büyük yatırım olacağını bildirdi.

Adana Çiftçiler Birliği Başkanı Mutlu Doğru, Çukurova Kapalı Basınçlı Sulama Projesinin uygulama projesi ihalesinin Aralık 2021’e kadar yapılacağını duyuran Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye tüm çiftçiler adına teşekkür ederek, bu projenin 1956’dan bugüne yapılacak en büyük yatırım olacağını bildirdi.
Doğru, konuyla ilgili açıklamasında, küresel ısınma ve iklim değişikliğinin getireceği kuraklık riskine karşı dünyanın en verimli ovalarından birisi olan Çukurova’yı 2050’li yıllara hazırlayacak Çukurova Kapalı Basınçlı Sulama Projesinin uygulama projesi ihalesinin bu yıl yapılacağının duyurulmasının çiftçiyi sevindirdiğini bildirdi.
Doğru, Bakan Pakdemirli’nin, Adana tarımı için sulu tarıma geçilen 1956 yılından bu yana yapılacak en büyük ve en önemli yatırımın müjdesini vermesinin Adana çiftçisinin geleceğe bakışını ümitlendirdiğine vurgu yaptı. Doğru, “Kuraklık riskine karşı daha az suyu yağmurlama ve damlama şeklinde kullanarak su tasarrufunun yanında enerji tasarrufu ve yaz-kış sulu tarım yapma imkanı sağlayacak olan bu projeyle Adana tarımının ekonomiye katkısı artacak ve Adana tarımsal üretim ve hasılada Türkiye’nin üst illeri arasına girecektir” dedi.

Kaynak: İHA

4 2 3 2 3 1
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku
Aytekin kaplan
Aytekin kaplan
1 yıl önce

Konya ne oldu konya çölleşiyor sayın bakan

Ebubekir Demir
Ebubekir Demir
1 yıl önce

Konya Göksu sulama projesi, AHİ kanalı bu projeleri bitirdinimi ki, şuanda bu projeye geçtiniz. 4 yıldır konya kuruyor diyoruz, kulağınızı tikadiniz… collesiyoruz, çatlıyor toprak, çöküyor toprak…
üretimi bitirdiniz tebrikler, loca bir ova kıraç alana doğru gidiyor.

Aaaa
Aaaa
1 yıl önce

Birde deniz suyunu arıtıp sulama yapsalar daha iyi olur bence

Serdar ölmez
Serdar ölmez
1 yıl önce

Türkiye de Konya’da var tarımın baş kenti

Sıradaki haber:

Araban’da ikinci üründe yüksek rekolte sevinci

HIZLI YORUM YAP

4 2 3 2 3 1

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x