a
Yeliz Ayan

Yeliz Ayan

14 Aralık 2021 Salı

210hp Massey Ferguson MF 7S.210, MF 7S Serisinin zirvesine güç katıyor!

210Hp Massey Ferguson Mf 7S.210, Mf 7S Serisinin Zirvesine Güç Katıyor!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AGCO’nun dünya çapındaki bir markası olan Massey Ferguson, MF 6S ve MF 7S Serisinin kısa süre önce pazara sunulmasının başarısının ardından, ağır hizmet tipi traktör sektöründe seçenekleri daha da genişleten ve MF 7S Serisinin yeni amiral gemisi olan, 210hp MF 7S.210’u pazara sunduğunu duyurdu.

210hp gücü, 6,6 litre AGCO Power motoru, 2,88 metre dingil açıklığı ve standart Dyna-VT şanzımanı ile MF 7S.210, 205hp gücü, 3,05 metre dingil açıklığı ve 7,4 litre motor hacmine sahip MF 8S.205 ile mükemmel bir köprü oluşturur.

“Massey Ferguson Avrupa ve Orta Doğu Bölgesi Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Thierry Lhotte, “Massey Ferguson, müşterilere gereksinimlerine tam olarak uyacak doğru ebad, güç ve özellikleri sağlamaya çalışıyor” diyor.

“Şimdi, 200 hp segmentinde, kompakt ancak güçlü MF 7S.210 veya daha büyük şasiye sahip, ağır hizmet tipi MF 8S Serisi seçimini sunuyoruz. Aynı zamanda, Efficient veya Exclusive spesifikasyon seçenekleri, kullanıcıların traktörü kendi özel ihtiyaçlarına göre uyarlamalarına da yardımcı oluyor” diye ekliyor.

55 10

Yeni MF 7S.210, tarla çalışmaları için düşük toprak sıkıştırma ile yüksek performans, manevra kabiliyeti ve verimlilik sağlayarak sektör için mükemmel güç-ağırlık oranını sunuyor. Aynı zamanda, güçlü bir şekilde tasarlanmış traktörün mükemmel, 14 ton Brüt Araç Ağırlığı ve 44,5 ton Brüt Kombine Ağırlığı, ağır yükleri taşımak ve nakliye işlemleri için idealdir.

MF 7S Serisi ile ortak olarak MF 7S.210, aynı yüksek düzeyde güç, çeviklik, otomasyon ve performans sunarak işinde titiz profesyonel operatörler için tasarlanmıştır. Yılın Traktörü ödüllü MF 8S Serisinden birçok özelliği miras alan bu ürün, aynı zamanda yeni konfor, kontrol ve donanım seçeneklerini de barındırıyor.

MF 7S Serisinin zirvesine yeni MF 7S.210 geliyor!

55 9

•             MF 7S Serisi yeni amiral gemisi MF 7S.210 standart olarak Dyna-VT şanzıman ile donatılmış ve Efficient veya Exclusive spesifikasyon seçenekleri mevcuttur

•             Hızlı tepki veren, net 6,6 litrelik altı silindirli motor, tüm uygulamalarda maksimum 210 hp güç ve 860 Nm tork sağlar ve belirli işlemler için ekstra 10 hp güç takviyesi sağlar

•             Standart Dyna-VT Super ECO şanzıman ile daha hassas çalışma ve daha fazla ekonomi oluşturur

•             Rahat kontrol için yeni ergonomik kolçak

•             Kolçak üzeri Multipad, tek kollu, kapsamlı kontrol sunar

•             Modern, serin ve sessiz kabin, ödüllü MF 8S Serisinden gelen yeni teknolojiyle yüksek düzeyde konfor sağlar

•             Yeni, daha parlak ve daha net dokunmatik ekrana sahip Datatronic 5 terminalinin kullanımı kolay ve mantıksaldır

•             Uzun, 2,88 metre dingil açıklığı ve sağlam şasi, güç ve dengeyi 4,93 metre dönüş yarıçapından itibaren optimum manevra kabiliyeti ile birleştirir

•             Yüksek kapasiteli 9.600 kg arka ve 4.000 kg ön askı ile ağır yükleri kaldırabilme ve taşıyabilme özelliğine sahiptir

•             Akıllı, pratik neo-retro tasarımla stile içerik katar

Sade MF 7S.210 mükemmel seçimdir!

Optimum denge ve çekiş için 2,88 metre bir dingil mesafesi üzerine inşa edilen MF 7S.210, yüksek düzeyde konsantre güç ve tork sağlayan 6 silindirli, 6,6 litrelik bir motordan güç alır.

Sağlam mühendislik, traktörlerin yolda ağır yükleri kolaylıkla ve ekonomik bir şekilde taşımasını ve çekmesini sağlar. Tarlada, olağanüstü güç-ağırlık oranı, değerli toprakları korumak için üstün manevra kabiliyeti ve hafif lastik izi ile yüksek performans sunar.

Bir dizi otomatikleştirilmiş özellik, basit kontroller ve bağlantılı teknoloji, muhtelif çalışmalarda performansı artırmaya yardımcı olur.

77 3

Zorlu işlerin üstesinden gelen güç!

En son teknolojiye sahip AGCO Power 6,6 litre, 6 silindirli motor, tüm uygulamalar için maksimum 210hp güç ve maksimum 860Nm tork sunuyor. Motor Gücü Yönetimi (EPM), nakliye, PTO çalışması ve en çok ihtiyaç duyulduğunda yüksek hidrolik talepleri karşılamak için otomatik olarak gücü 220 hp’ye ve torku 925 Nm’ye (1.500 motor devrinde) yükseltir.

En üst seviye şanzıman standarttır!

Massey Ferguson’un ünlü Dyna-VT ECO sürekli değişken şanzımanı MF 7S.210’da standarttır. Kusursuz hız değişimleri sağlayarak, mükemmel kontrolü ekonomiyle birleştirir ve sadece 1.450 dev/dak’da 40 km/s hıza ulaşır.

Yeni Otomatik Mod, daha yumuşak çalışma ve daha fazla ekonomi sağlar. Bu sistem ile yüke ve hıza göre optimum motor devrini otomatik olarak ayarlar ve ayak pedalı veya Multipad kolu ile basit kullanım sunar.

Kullanışlı kapsamlı kontrol!

MF 7S.210 için mevcut olan hem Efficient hem de Exclusive teknik özellikler, kolçak üzeri yeni Multipad kolu ve kapsamlı kolçak kontrolü içerir. Böylece, kullanımı kolay, ISOBUS uyumlu kontrolör, askı kontrolü anahtar, seyir ayarları, sürüş modu ön ayarları ve MF Rehberlik aktivasyonu dahil her şeyi kolayca elinizin altında tutar. Ayrıca iki elektrikli spool valfi çalıştırmak için de bir mikro joystick’e sahiptir.

Benzersiz, çok işlevli yeni bir kumanda kolu seçeneği, bir ön yükleyici ve ön askının kolay kontrolünü sağlarken bu spool valfleri çalıştırmanın yanı sıra operatörlerin yön ve traktör hızını değiştirmesine de olanak tanır.

454

Sessiz, konforlu ve serin kabin!

MF 7S.210 operatörleri, ilk olarak yeni bir kolçak, Multipad kontrolörü ve gelişmiş bağlantı içeren Yılın Traktörü ödüllü MF 8S traktörlerinde sunulan kabinin önemli yeniliklerinden yararlanır.

Yeni klima sistemi sayesinde kabin eskisine göre 4°C’ye kadar daha soğuktur. Operatörler ayrıca yeni, daha konforlu, standart olarak sunulan hava süspansiyonlu koltuktan da yararlanır. Geliştirilmiş hava geçişine sahip ısıtmalı koltuk seçeneği, sarsıntıların şiddetine otomatik olarak tepki veren yanal denge süspansiyonlu DDS (Dinamik Sönümleme Sistemi) ile donatılmıştır.

Yeni Multipad basit ve kapsamlı kontrol ile daha az kullanılan işlevler için bir tuş takımı ile tüm kontrollere kolay erişim sunar, kullanışlı ve mantıksal bir düzende yapılandırılmıştır.

Dış mekanda, modern LED lamba tasarımı ve kaporta far çubuğu, 16 adede kadar LED çalışma lambası seçeneği ile parlak bir marka imzası oluşturur. Ön yükleyici işlemleri için, tüm kaldırma aralığı boyunca yükün harika bir görünümünü sağlayan kullanışlı Visio Tavan seçeneği de vardır.

Süspansiyonlu ön aks’a ilaveten, Efficient modellerde mekanik kabin süspansiyonu ve Exclusive modeller için aktif mekanik kabin süspansiyonu sistemi konforu daha da artırır.

Net dokunmatik ekran işlemi!

Operatörler, parlamayı azaltmak için çok daha parlak ve daha net 9” dokunmatik ekrana sahip Datatronic 5 terminalindeki en son güncellemeleri takdir edeceklerdir. Ana sayfadaki yeni kısayollarla birlikte daha yüksek çözünürlüklü renkler ve siyah bir arka plan da kullanımı kolaylaştırıyor.

Ayrıca, yükleme doğruluğunu, üretkenliği ve güvenliği artırmaya yardımcı olan ve yeni Kova Sallama tesisinin kontrolünü ve ayarını sağlayan MF E-Loader seçeneği de yeni sunulmaktadır.

Bağlantılı teknolojiler hassasiyeti artırır!

Datatronic 5, yalnızca tüm traktör fonksiyonlarını yönetmekle kalmaz, aynı zamanda ISOBUS bağlantısı ve GPS sinyali ile MF Technologies’in Hassas Tarım paketini de çalıştırır. Bunlar arasında, hızlı kurulumlu “Go-Mode” özelliğine sahip MF Guide ve ayrıca hassasiyeti artırmak, üst-üste binmeleri azaltmak ve MF Rate Control kullanarak değişken oranlı uygulamalarla girdileri hassas bir şekilde düşürmek için 96 bölüme kadar çalışan MF Section Control (Bölüm Kontrolü) yer alır.

MF TaskDoc üzerinde otomatik olarak toplanan ve kaydedilen veriler USB bellek kartı ile aktarılır. MF Task Doc Pro seçeneği, uygulama planlarını çiftlik yönetim yazılımıyla kablosuz olarak senkronize etmenize olanak tanır.

Yeni bir Datatronic 5 seçeneği, Bluetooth, USB veya Aux kablosu üzerinden girişlerle radyo, cep telefonu ve medyanın ekran üzerinden çalıştırılmasını sağlar. Bu, operatörleri gelen aramalara karşı uyarır ve bir otomobilde olduğu gibi diğer cihazlara bağlanır ve bunları da çalıştırır.

MF 7S Serisi diğer traktörler gibi, MF 7S.210 da standart olarak beş yıllık abonelik dahil olmak üzere MF Connect telemetri ile beraber sunulmaktadır. Bu kullanışlı gerçek zamanlı izleme sistemi, yakıt kullanımı, makine konumu ve hata kodu izleme hakkında değerli veriler sağlar.

Yeni bir Geofencing işlevi, makineler önceden tanımlanmış alanlardan çıktığında veya girdiğinde akıllı telefonlara ve cihazlara uyarılar göndererek lojistik yönetimini ve güvenliği iyileştirir.

666

Güçlü, istikrarlı ve manevra kabiliyeti yüksek!

2,88 metre dingil açıklığı ve güçlü, şekillendirilmiş şasisi ile MF 7S.210, stabiliteyi manevra kabiliyeti ile birleştirerek sadece 4,93 m’lik bir dönüş yarıçapı sunar.

Mükemmel dengelenmiş, aynı zamanda mükemmel bir güç/ağırlık oranı ve etkileyici bir 44,5 ton Brüt Kombinasyon Ağırlığı sunar. Arkada 9.600 kg ve önde 4.000 kg’lık askı kapasitesi, 14 ton Brüt Araç Ağırlığı (GVW) ve 210 hp maksimum güç, onu ön ve arka kombinasyonların yüksek iş sonuçları için ideal hale getirir.

Uzun dingil açıklığı ayrıca zemin basıncını düşürmeye yardımcı olan 42 inç ebadına kadar arka lastikler ile daha da geliştirilmiş çekiş sunarken, stabiliteyi de artırmaya yardımcı olur. Ağır işler için, traktörün üst düzey çalışma ve nakliye için çevikliğinden yararlanmak için kolayca çıkarılabilen çok çeşitli denge ağırlığı seçenekleri vardır.

Makine ve stil!

Göz alıcı yeni neo-retro tasarım, modern stiliyle Massey Ferguson’un mirasına saygı duyuyor. Bu özel tasarım, MF 8S’de pazara sunulan ve yan kısımdaki ikonik MF gri kılıç şeridinin yeni bir yorumunu ve geçmişi MF 100 Serisine dayanan at yuları motifini içeren yeni aile stilini devam ettiriyor.

İnce, dar, kavisli kaporta görüşü artırırken, kesitler, şekillendirilmiş şasi ile çalışarak, optimum manevra kabiliyeti için tekerleklerin dar şekilde dönmesine izin veriyor.

Devamını Oku

Üretici de, tüketici de süt fiyatlarına tepkili

Üretici De, Tüketici De Süt Fiyatlarına Tepkili
3

BEĞENDİM

ABONE OL

Süt üreticilerden 4 lira 70 kuruşa alınırken, marketlerde fiyatların aşırı yüksek olması üretici ve tüketicileri mağdur ediyor.
Süte son gelen zam üreticileri memnun ederken, yem fiyatlarına anında zam gelmesi ve sütün raflarda yüksek satılmasına tepkiler büyüyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Bursa Yenişehir İznik Süt Üreticileri Birliği Başkanı Nazif Tuna, “Geçtiğimiz haftalarda süte yapılan zam bizleri memnun etmişti. 8 Aralık’tan itibaren geçerli olacak bu fiyatlar daha uygulanmadan firmalar yeme anında zam yaptı. Yemin çuvalı 190 lira iken, süt alım fiyatının arttığını duyan yemciler yemin çuvalını 250 lira yaptılar. Böylece fabrikalar bize yapılan zammı anında bizden almış oldu. Üreticiden 4 lira 70 kuruştan alınan sütün marketlerde 9 ila 16 lira arasında satıldığını gördük. Bu bizi de, tüketiciyi de üzüyor. Arada birileri aşırı derecede para kazanıyor. Devletimizden istediğimiz fırsatçıları engellemesidir” diye konuştu.
Tuna, “Biz sattığımız sütten yağını almıyoruz. Almamız da mümkün değil. Firmalar bizden sütü alırken değerlerini kontrol edip de alıyor. Yağ oranı düşük çıkarsa bu fiyatın altında sütü alırlar” dedi.

Kaynak: İHA

Devamını Oku

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’den, tüm bölge müdürlerine talimat

Tarım Ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’Den, Tüm Bölge Müdürlerine Talimat
2

BEĞENDİM

ABONE OL

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, tüm bölge müdürlerine talimat verdi: “Tüm bölge Müdürlerimize talimatımdır. Birinci önceliğiniz; nesli tehlike altında olan türleri bulmak ve koruma altına almaktır. Evlatlarımıza eksiksiz bir doğa teslim etmek için dağ-tepe demeden gece-gündüz demeden çalışın. Ben daima sizlerin yanındayım, yanında olmaya da devam edeceğim.”

Dr. Bekir Pakdemirli, sosyal medyadan “Nesli tükenmekte olan bir hayvan” üzerine yaptığı paylaşımların içeriğini duyurdu: “Bugün hepiniz, nesli tükenen canlılarımız için bir isim söylenmesini, bir açıklama yapılmasını bekliyor. Tek bir canlı ismi, bu büyük tehlikeyi adreslemeye yetmez. Sosyal medyada, nesli tükenen tüm canlılara dikkat çekmek, çevreyi ve doğal ekosistemi daha güçlü korumak adına bir farkındalık oluşturmak istedik. Ve bunda da başarılı olduk”.

Kaynak: İHA

Devamını Oku

Tokat’ta kurt saldırısı: 17 koyun telef oldu

Tokat’Ta Kurt Saldırısı: 17 Koyun Telef Oldu
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Tokat’ın Yeşilyurt ilçesinde aç kalan kurt koyunlara saldırdı. Saldırıda 17 koyun telef oldu.

Koyunlarının ağılında bulunmadığını gören Şakir Temam, çevrede aramaya başladı.

Koyunlarından 9’unun telef olduğunu gören Temam, bir kısmının ise bulunmadığını görünce jandarma ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkililerinden yardım istedi.

Ekiplerin drone yardımıyla çevrede yaptıkları araştırmada, Erikli Dere mevkiinde bulunan koyunlardan 8’inin daha kurt saldırısı sonucu telef olduğu anlaşıldı.

Kaynak: AA

Devamını Oku

Dağ yöresi meyvecilikle kalkınacak

Dağ Yöresi Meyvecilikle Kalkınacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dağ ilçelerinde kırsal kalkınmanın sağlanması hedefiyle iki hafta önce Harmancık’ta çiftçilere ayva fidanı dağıtan Büyükşehir Belediyesi, şimdi de Keles ilçesinde toplam 8 bin 605 adet ceviz, badem ve Trabzon hurması fidanını üreticilerle buluşturdu.

Bursa’nın tarımsal gelirlerini artırmak amacıyla ‘kaliteli fide, fidan, ekipman ve yüksek verimli hayvan ırklarının temini başta olmak üzere’ her alanda üreticinin yanında olan Büyükşehir Belediyesi, 17 ilçede kırsal kalkınma yatırımlarına devam ediyor. Özellikle çok fazla göç veren Orhaneli, Keles, Harmancık ve Büyükorhan’da göçün önüne geçmek amacıyla bölge ekonomisine değer katacak yatırımları devreye alan Büyükşehir Belediyesi, iki hafta önce Harmancık’ta dağıttığı 6 bin ayva fidanının ardından şimdi de Keles ilçesinde fidan dağıtımı gerçekleştirdi. Keles’te 102 çiftçiye, 7045 adet badem, 1335 adet ceviz ve 225 adet Trabzon hurması fidanı verildi. Keles Belediyesi Hayvan Pazarı’nda yapılan fidan dağıtım törenine Keles Kaymakamı Seher Söyler, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Murat Demir, Keles Belediye Başkanı Mehmet Keskin, İl Tarım ve Orman Müdürü Hamit Aygül, projeden yararlanacak çiftçiler ve vatandaşlar katıldı.

33 1

Desteğe devam

Fidan dağıtım töreninde konuşan Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Murat Demir, son yıllarda Büyükşehir Belediyesi’nin tarım politikaları sayesinde yaban mersini, ahududu, aronya gibi yüksek katma değerli ürünlerin Bursa tarımına kazandırıldığını söyledi. Dağ yöresinde istihdamı artırmak, bölgede kırsal kalkınmayı ve hayvancılığı desteklemek amacıyla Keles’e kurulan BESAŞ Süt Ürünleri Tesisi’nin bölge üreticisine can suyu olmaya devam ettiğini kaydeden Demir, “Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çiftçilerimize destek vermeye devam edeceğiz. 2023 yılı sonuna kadar toplamda 5 milyon fidanı üreticimizle buluşturma hedefimiz var. Fidan teminin yanında çiftçilerimize gübre desteği de veriyoruz. Geçtiğimiz günlerde İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile imzaladığımız protokol kapsamında HAGEL’in de destekleriyle Harmancık ilçemizde ayva fidanı dağıtmıştık. Bugün de yine Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığımız ve HAGEL işbirliğinde Keles ilçemizdeki üreticilerimize fidan dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Tüm çiftçilerimize hayırlı olsun” dedi.

22 5

Üretimin yüzde 20’si

İl Tarım ve Orman Müdürü Hamit Aygül de Keles’in özellikle ceviz üretiminde çok güçlü olduğunu belirterek, Bursa’nın toplam 20 bin tonluk ceviz üretiminin yüzde 20’sinin Keles’te gerçekleştiğini vurguladı. Son yıllarda ilçede badem ve Trabzon hurması üretimine de büyük ilgi olduğunu ifade eden Aygül, “Bu konuda da Büyükşehir Belediyemizden önemli destekler gelmeye devam ediyor. Dağıtılan fidanların maliyetinin yüzde 70’ini Büyükşehir ve HAGEL karşılıyor. Çiftçilerimize sağladığı destekler nedeniyle Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Keles Belediye Başkanı Mehmet Keskin de gerek Büyükşehir gerekse ilçe belediyesinin her zaman bölge çiftçisinin yanında olduğunu belirterek, dağıtılan fidanların hayırlı olmasını diledi.

Kaynak: Bursa Belediyesi

Devamını Oku

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.