a

16 liraya mal olan pamuk 12 liraya satılıyor

Milletvekili adayı olduğu Şanlıurfa’da pamuk işleme tesisini ziyaret eden CHP’li Mahmut Tanal, üreticinin kilogram fiyatını 16 liraya mal ettiği pamuğu, piyasada 12 liraya sattığını anlattı.

Milletvekili adayı olduğu memleketi Şanlıurfa’da Bozova ilçesine bağlı Yaylak beldesinde pamuk işleme tesisini ziyaret eden CHP Şanlıurfa Milletvekili Adayı Mahmut Tanal, pamukta girdi maliyetlerinin çok yüksek olduğunu belirtirken, kentte maliyetin altında bile müşteri bulunamadığını söyledi.

16 liraya mal oluyor ama piyasada 12 liraya satılıyor

Şanlıurfa’da kilogram fiyatı 16 liraya mal olan pamuğun piyasada 12 liraya satıldığını aktaran Tanal, “Vatandaş burada zararına üretim yapıyor. Eğer bir ülkede, bir şehirde üretim olmazsa orada pahalılık olur, orada enflasyon olur, orada işsizlik olur, orada bereket olmaz, orada huzur olmaz. Bizim hem çiftçimize hem de üreticimize destek vermemiz lazım” dedi.

Pamuğun taban fiyatı olmalı

Pamuğun Şanlıurfa’da bir taban fiyatı olması gerektiğinin altını çizen Tanal, “Karadeniz’de nasıl çayın, nasıl fındığın taban fiyatı varsa Şanlıurfa’da da pamuğun taban fiyatı olmalı, fıstığın taban fiyatı olmalı. Bu şekilde üretimle ilgili taban fiyat verilmediği için Şanlıurfalı hemşerilerim mağdur” diye konuştu.

Image

0 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Tarım Kredi marketlerinde yeni fiyat duyurusu

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x