a

2 bin üreticiye gübre desteği

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, meyve bahçelerinde ve serada kullanılmak üzere 2 bin üreticiye yüzde 50 hibeli bin ton kompoze gübre dağıtımına başladı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Meyveciliği Geliştirme Projesi kapsamında meyve bahçeleri, sera ve açıkta üretimde kullanılmak üzere 2 bin çiftçiye yüzde 50 hibeli bin ton kompoze gübre desteği sağlıyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın önem verdiği kırsal kalkınma hamleleriyle, tarımda kesintisiz üretim yapılması amaçlanıyor.

3 bin çiftçiye bitkisel üretim danışmanlık desteği

Büyükşehir belediyesince, “Meyveciliği Geliştirme Projesi” kapsamında bugüne kadar yaklaşık 2 bin çiftçiye yüzde 50 hibeli 200 bin cevizin yanı sıra armut, asma, ayva, elma, erik, indir, kestane, kiraz, kivi, mandalina, nar, şeftali, Trabzon hurması, vişne ve zeytin gibi farklı meyve türlerinden 20 bin fidan desteği verildi.

Çiftçileri alternatif tarım ürünlerine yönlendirmek, modern meyve bahçesi tesis etmek amacıyla da meyve bahçesi yapım malzemesi desteği sağlandı. Ayrıca 3 bin çiftçiye bitkisel üretim danışmanlık desteği verildi.

2 1 1 1 1 1
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

TMO’nun indirimli ürünleri kuyruk oluşturdu

HIZLI YORUM YAP

2 1 1 1 1 1

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x