a

2. hibe çağrı dönemi başladı

Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi (KDAKP) Sinop 2. Hibe Çağrı dönemi başvuruları 1-19 Ağustos tarihlerinde başladı.

KDAKP Sinop ili 2022 yılı 2. Hibe Çağrı döneminde çiftçiler 250 metrekare sera kurulumu, 100 metrekare yeni ahır yapımı ve yem karma, biçer bağlar, rotavatör, taş toplama, çayır biçme, lazerli tesviye makinesi gibi makine ekipman proje konularına 1 Ağustos ile 19 Ağustos tarihleri arasında başvuruları açıldı.

Sinop Tarım İl Müdürü Fatih Önlem, proje köylerinde ikamet eden çiftçilerin uygulanacak projelere istekli olmalarını ve yoğun talep beklediklerini, yüzde 70 hibe desteğinden faydalanmaları gerektiğini ifade ederek Sinop’ta tarım ve hayvancılık potansiyelinin artmasının ve üretici refahının sağlanmasının uygulanacak bu projelerle mümkün olduğunu belirtti.

Müracaatların proje köylerinin bağlı bulunduğu il ve ilçe müdürlüklerine yapılabileceğini söyleyen Önlem, uygulanacak projelerde destek alacak çiftçilere bol bereketli kazanç temenni etti.

4 3 0 0 3 5
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Tarımsal zararların karşılanması için çiftçiye 20 milyon TL ödeme

HIZLI YORUM YAP

4 3 0 0 3 5

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x