a
  • Çiftçi TV
  • Genel
  • 46 şehirden gelen 200 gönüllü enkaz kentte narenciye hasadında

46 şehirden gelen 200 gönüllü enkaz kentte narenciye hasadında

Hatay’ın Dörtyol ilçesine 46 şehirden gelen 200 gönüllü genç, dalda kalan narenciyeyi gönüllü olarak hasat etmeye başladı.

Hatay, Türkiye’de önemli bir narenciye üretim merkezi olarak bilinirken, hava koşulları ve işçi sıkıntısı nedeniyle çiftçiler zor durumda kaldı. Bu durum, narenciye bahçelerinde çalışacak işçi bulamayan çiftçileri, ürünlerini dalda çürümeye bırakmaya zorladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Devreye Girdi

Hataylı çiftçilerin yaşadığı soruna çözüm bulmak amacıyla harekete geçen Gençlik ve Spor Bakanlığı, gençleri mobilize etti. Bakanlık, Hatay’daki gençlerle bir araya gelerek çiftçilere destek olmaya karar verdi.

Bakanlığın bünyesindeki gönüllü gençler, 3-15 Şubat tarihleri arasında Erzin, Dörtyol, Payas ve Samandağ ilçelerindeki narenciye bahçelerinde ürün toplama çalışmalarına katılacaklar.

“Bir sonraki yıl için bir ağacı bile kurtarırsak faydalı olarak görüyoruz”

Gönüllü Çalışmaları Daire Başkanı Abdullah Said Akkuş, 46 şehirden gelen 200 gencin bu önemli görevde yer aldığını belirtti.

Akkuş, “Gençlik ve Spor Bakanlığı idaresinde, Türkiye’nin 81 ilindeki gönüllü gençlerimizle Hatay’da buluştuk. Bir sonraki yıl için bir ağacı bile kurtarırsak faydalı olarak görüyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA

0 0 0 0 0 0
guest
1 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku
Jacynthe Ritchie
Jacynthe Ritchie
24 gün önce

Cluc.io: Your solution for effortless content optimization.

Sıradaki haber:

‘Dilber’ şarkısı ile ineklerin süt verimini artırdı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

1
0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x