a
  • Çiftçi TV
  • Destek
  • 555 milyon avroluk IPARD-3 Programı Avrupa Komisyonunca kabul edildi

555 milyon avroluk IPARD-3 Programı Avrupa Komisyonunca kabul edildi

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Twitter hesabında yaptığı paylaşımda, Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü tarafından yönetim otoritesi görevi üstlenerek hazırlanan IPARD desteklerinin en az 7 yıl daha uygulanmaya devam edeceğini bildirdi.

Avrupa Komisyonu tarafından 430 milyon avro fon tahsis edilen IPARD-3 Programı’nda, ulusal katkının da eklenmesiyle faydalanıcılara proje karşılığı dağıtılacak hibe tutarının yaklaşık 555 milyon avro olacağını belirten Kirişci, “Toplamda ekonomiye kazandırılacak olan yatırım tutarının 1 milyar avroyu geçmesini bekliyoruz.” ifadesini kullandı.

42 ilde uygulanacak

Tarım ve Orman Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada da programın 42 ilde uygulanacağı bilgisi verildi.

Açıklamada, “IPARD-3 Programı kapsamında, Tarım İşletmelerinin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar: Süt, kırmızı et, kanatlı et yetiştiriciliği ve yumurta tavukçuluğuna destek verilecek. Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanmasına Yönelik Yatırımlar: Süt işleme, peynir altı suyu, süt toplama merkezleri, likit yumurta, et işleme, kesimhane, kombinalar, meyve-sebze depolama, su ürünleri işleme ve depolama gibi alt sektörlere destek verilecek.” ifadeleri kullanıldı.

Kirisci 1

2 0 0 1 0 1
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Yüzde 50 hibeli ayçiçek tohumu dağıtılacak

HIZLI YORUM YAP

2 0 0 1 0 1

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x