a
  • Çiftçi TV
  • Genel
  • 64 yaşındaki çiftçi isyanda: “4 baş hayvanım kaldı!”

64 yaşındaki çiftçi isyanda: “4 baş hayvanım kaldı!”

Aksaraylı çiftçi Hamza Oflaz, Gürer’e, “Siz, Ankara'ya gidince AK Partililere söyleyin. Ben, onlara iki dönem oy verdim. Ben, oylarımı geri istiyorum" dedi.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, CHP Aksaray İl Başkanı Ali Abbas Ertürk ile birlikte Aksaray’ın Yeşitepe beldesinde çiftçilerle bir araya geldi.

Gürer’e yaşadıkları sorunları anlatan 64 yaşındaki çiftçi Hamza Oflaz, “Bizim neslimiz, babadan bu yana hep sağa oy verdi. İnanın böyle bir dönem, böyle bir devir görmedik. 6 çocuk babasıyım. 15 baş hayvanım vardı, 4 baş hayvanım kaldı. Bir tanesini de bugün satacağım.” dedi.

“Ben, oylarımı geri istiyorum”

Oflaz, “Sayın Milletvekili, siz, Ankara’ya gidince AK Partililere söyleyin. Ben, onlara iki dönem oy verdim. Ben, oylarımı geri istiyorum. Bir bakan kalkıyor, ‘Gözlerimin içine bak, ışıltısına bak’ diyor. Allah aşkına, bizim gözlerimizin ışıltısına bakan ne görür? Aç adamın gözünün ışıltısı mı olur?” dedi.

Oomer Fethi Gurer Aksaray Ciftci

Tarımın, geçimin siyaseti olmaz

Çiftçiliğin bu dönemde çok zor şartlar altında yapıldığını söyleyen Gürer, “Çiftçilerin durumlarını yerinde tespit etmek için geldiğimiz yerlerde genelde vatandaşlarımıza hangi siyasi görüşte olup olmadığını sormuyoruz. Onların dertlerini dinliyoruz. 65 yaşında ekmeğini topraktan kazanan bu çiftçimizin serzenişi ülkemizdeki bütün çiftçilerimizin ortak sorunudur” dedi ve tarımın, geçimin siyasetinin olmayacağını belirtti.

1 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Yakıt ve gübre desteği için 110 milyon lira ayrıldı

HIZLI YORUM YAP

1 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x
()
x