a

Araban sarımsağına AB tescili için son aşamaya gelindi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır: "Gaziantep'in önemli tarım ürünlerinden biri olan Araban sarımsağının AB'de tescillenmesi, yerel üreticilerimizin dünyaya açılmasına imkan sağlayacak"

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Araban sarımsağının Avrupa Birliği’nde (AB) tescili için son aşamaya gelindiğini bildirdi.

Kacır, yazılı açıklamasında, Türkiye’nin bu yıl tescil edilen 6 coğrafi işaretle AB nezdinde mevcut durumda 14 tescilli coğrafi işaretli ürünü bulunduğunu belirtti.

Başvuru süreçlerinin TÜRKPATENT tarafından yakından takip edildiğini vurgulayan Kacır, tescil sayısının 2023 bitmeden 20’ye yükseleceğini duyurdu.

AB Resmi Gazetesi’ndeki ilan aşamasının tamamlanmasıyla Araban sarımsağının da AB nezdinde tescil edileceği bilgisini veren Kacır, “Gaziantep’in önemli tarım ürünlerinden biri olan Araban sarımsağının AB’de tescillenmesi, yerel üreticilerimizin dünyaya açılmasına imkan sağlayacak.” ifadelerini kullandı.

0 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Eskipazar lahanasında hedef 1250 ton rekolte

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x