a
  • Çiftçi TV
  • Genel
  • Avrupalı çiftçiler, 1200 traktörle Avrupa Parlamentosu’nu kuşattı

Avrupalı çiftçiler, 1200 traktörle Avrupa Parlamentosu’nu kuşattı

Avrupa Birliği'nin tarım politikalarına karşı tepki gösteren çiftçiler, Belçika'nın başkenti Brüksel'deki Avrupa Parlamentosu binasına 1.200 traktörle gelerek yolları trafiğe kapattı.

AB ülkelerindeki çiftçilerin tarım politikalarına olan isyanı, Brüksel’deki Avrupa Parlamentosu’na yönelik gece saatlerinde etkileyici bir gösteriyle devam etti.

Korna sesleri eşliğinde bin 200 traktörle AP binasına ulaşan çiftçiler, yolları trafiğe kapatarak dikkat çekti.

Çiftçilerin Protesto Nedenleri

Çiftçiler, AB’nin Yeşil Anlaşması’nın içerdiği pestisit ve herbisit yasaklarına karşı çıkıyor ve Brezilya ile Arjantin’den daha fazla sığır eti ithal edilmesini sağlayacak yeni bir anlaşmaya tepki gösteriyor.

Ayrıca, hayvan refahıyla ilgili sıkı kurallara uymayan ülkelerle rekabet etmenin zorluğuna dikkat çekiyorlar. Çiftçilere göre, çelişkili politikalar nedeniyle tarım endüstrisi, hem gıda üretimini artırmaya hem de çevre üzerindeki etkilerini azaltmaya çalışıyor, ancak bu durum çiftçileri olumsuz etkiliyor.

Çiftçilerin protestosu sırasında, güvenlik bariyerlerini yıkmaya çalışan çiftçilere polis müdahale etti. Polis, tazyikli su ve göz yaşartıcı gaz kullanarak kalabalığı dağıtmaya çalıştı.

Kaynak: İHA

0 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Ocak ayı enflasyon rakamları açıklandı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x