a
  • Çiftçi TV
  • Genel
  • Bazı su ürünlerinin ithalatında gümrük vergisi sıfırlandı

Bazı su ürünlerinin ithalatında gümrük vergisi sıfırlandı

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan karara göre, hammadde olarak kullanılacak su ürünlerinin ithalatında sıfır gümrük vergisi uygulanacak.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan ve ithalat rejimi kararında değişiklik yapan Cumhurbaşkanı kararına göre, nihai kullanım uygulaması kapsamında indirimli gümrük vergisinden faydalanacak tarım ürünlerini belirleyen ithalat rejimi kararı 7 sayılı listeye eklemeler yapıldı.

Bu balıklara vergi muafiyeti geldi

Listeye eklenen ve nihai kullanım uygulaması kapsamında sıfır gümrük vergisiyle ithal edilebilecek ürünler arasında Nil levreği, Pasifik morinası, Alaska mezgit balıkları gibi balıkların yanı sıra Avrupa ve mızraklı kalamarlar gibi su ürünleri ve bunların dondurulmuş çeşitleri yer alıyor.

Nihai kullanım sistemi, üretimde kullanılacak girdilerin ucuza temin edilmesini sağlayarak üretimin artırılmasına katkıda bulunmak ve yerli sanayinin gelişmesini desteklemek amacıyla geliştirilmiş bir sistem olarak tanımlanıyor.

0 0 0 0 1 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Mısır fiyatları iki ayın zirvesinde

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 1 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x