a
  • Çiftçi TV
  • Genel
  • Bu hayvan pazarına ülkenin dört bir yanından satıcılar geliyor

Bu hayvan pazarına ülkenin dört bir yanından satıcılar geliyor

Bursa İnegöl Belediyesi tarafından geçen yıl hayata geçirilen modern hayvan pazarına kurbanlıklar gelmeye başladı. Pazarın kapasitesi iki bin 400 büyükbaş ve bin küçükbaş.

Bursa İnegöl Belediyesi tarafından geçen yıl hayata geçirilen modern hayvan pazarına ilk gün 20 satıcı 400 kurbanlık hayvanıyla giriş yaptı.

Pazarın içerisinde; 2400 hayvan kapasiteli büyükbaş hayvan kotraları, 950 hayvan kapasiteli küçükbaş hayvan kotraları, restoran, çay ocağı, konaklama yerleri, mescit, duş ve tuvaletler, kurban kesim yerleri ve otopark alanı bulunuyor.

Kontra kiralamaları devam ediyor

Kotra kiralamalarının devam ettiği İnegöl belediyesi hayvan pazarında, ülkenin dört bir yanından kurbanlık satıcıları gelmeye devam ediyor. Her gün onlarca kurbanlık İnegöl’e ulaşıyor.

Hayvan pazarına halk otobüsü seferleri yapılıyor

Hummalı bir hazırlığın başladığı hayvan pazarında toplamda 2400 dolayında büyükbaş ve 1000 dolayında küçükbaş hayvan olması bekleniyor. Hayvan pazarına İnegöl merkezden halk otobüsü seferleri de yapılıyor.

Yeni hayvan pazarı aynı zamanda bölgenin en modern pazarlarından biri olurken hem kurbanlık satıcıları hem de alıcılar için sunduğu imkanlarla tercih sebebi oluyor.

0 1 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Çiftçiye 9 milyon liralık ekipman desteği

HIZLI YORUM YAP

0 1 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x