a
  • Çiftçi TV
  • Genel
  • Bu Toprakların Kanalı Çiftçi TV 15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü’nü Kutlar

Bu Toprakların Kanalı Çiftçi TV 15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü’nü Kutlar

Çiftçi TV Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Çanak, yazılı bir açıklama ile 15 Ekim Dünya Çiftçi Kadınlar Gününü Kutladı.

Çiftçi TV Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Çanak, yazılı bir açıklama ile 15 Ekim Dünya Çiftçi Kadınlar Gününü Kutladı.

Kadınların tarımsal üretimde; kaynakların sürdürülebilir kullanımında, gıda üretiminde ve güvenliğinde sahip oldukları önemli konumdan hareketle, Uluslararası Tarım Üreticileri Derneği 15 Ekim’i Dünya Çiftçi Kadınlar Günü olarak ilan etmiştir. Dünya Kadın Çiftçiler Günü 1997 yılından beri ülkemizde de kutlanmaktadır.

Dünya Kadın Çiftçiler Günü, çiftçi kadınların toplumdaki sosyal statüsünü yükseltmek ve kadın çiftçilerin sorunlarının çözümü konusunda yardımcı olmak için kutlanıyor.

Çiftçi TV Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Çanak, “Her zaman üreten ve çalışan tüm emekçi kadınlarımızın yanındayız. Tarlasında, bahçesinde, gece gündüz demeden çalışarak ailesine, evine ve ülkemize üretimle destek veren kadın çiftçilerimizin, Dünya Kadın Çiftçiler Günü’nü tebrik eder, tarladan mutfağa üretimin her aşamasında katkı sağlayan kadın çiftçilerimize teşekkürü borç biliriz”  dedi.

1 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Emine Erdoğan, Çubuk’ta kadınlarla turşu kurdu

HIZLI YORUM YAP

1 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.