a

Büyükşehir Belediyesinden üreticiye bin ton gübre desteği

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün tarımsal ve kırsal kalkınmaya yönelik 2023 yılı bütçesini 122 milyon TL olarak açıklamasının ardından yeni yılın ilk desteği 4 bin 877 üreticiye bin ton gübre desteği ile başlamış oldu.

Manisa Büyükşehir Belediyesinin çiftçilere bin ton gübre desteği, Manisa Büyükşehir Belediyesi Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen törenle üreticilere teslim edildi.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün yaptığı konuşmada, “Bildiğiniz gibi son yıllarda salgın hastalıklar, savaşlar ve ekonomik krizler maalesef hayatımızın bir parçası oldu. Vatandaşlarımızın gıda ihtiyacının karşılanması noktasında ekilen her bir arazinin ne kadar değerli olduğunu bir kez daha gördük. Bizler de bu ihtiyaca kayıtsız kalmadık ve 2022 yılında, yani geçtiğimiz yıl, çiftçimize rekor bir destek sağladık.

Bizim de çorbada tuzumuz olsun düşüncesiyle, 70 milyon TL gibi bir bütçe ayırarak onlarca projeyi hayata geçirdik. Çiftçilerimize 100 bin üzüm sepeti, 72 bin zeytin kasası, 150 bin adet meyve fidanı, bin 100 ton hububat tohumu, 100 bin şişe elma sirkesi, 200 adet damızlık koç ve 20 adet damızlık kıl keçisi, 30 ton yem bitkisi tohumu ve 48 bin metre sulama borusuyla birlikte üreticilerimizin satın almaları noktasında zorluk çektiği çeşitli makine ve ekipmanları alarak teslim ettik. Tabi bununla da kalmadık; üzüm bağlarına feromon tel tuzak asımından tarımsal sulama havuzlarının ve depolarının yapımına, tarımsal sulama göletleri, damla sulama ve taral doldurma tesislerimizden çiftçilerimize su teminine ve hayvan içme suyu göletlerine kadar üreticilerimize geniş yelpazede destekler sunduk” dedi.

Aw810958 06

0 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Kuraklık rekolteyi yüzde 50 oranında düşürebilir

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x