a
  • Çiftçi TV
  • Destek
  • Çiftçiler buğday fiyatına tepkili: Erdoğan’a mektup gönderecekler

Çiftçiler buğday fiyatına tepkili: Erdoğan’a mektup gönderecekler

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, açıklanan buğday fiyatlarının üreticileri hayal kırıklığına uğrattığını belirtti.

Buğday fiyatlarının acilen revize edilmesi gerektiğini söyleyen Bayraktar, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a bu konuda bir mektup göndereceklerini açıkladı.

X platformunda yaptığı açıklama şu şekilde:

  • “Bu yıl ki alım fiyatı, geçen yıl prim dahil açıklanan kilo başına 9 lira 25 kuruş olan fiyatın sadece yüzde 18,9 üzerinde gerçekleşti. Buğday hasadının başladığı Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde ekmeklik buğdayda piyasa fiyatları 9 lira 85 kuruş seviyelerindedir. Açıklanan düşük alım fiyatı, ülke genelinde hasadın artması ile şu an piyasada oluşan fiyatların gerilemesine neden olacaktır.”

Bayraktar, buğday fiyatlarının revize edilmemesi durumunda çiftçilerin geçim sıkıntısı çekeceğini ve üretimden kaçacaklarını belirtti:

  • “Buğday fiyatları acilen revize edilmelidir. Sayın Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan’a buğday fiyatlarının revize edilmesine yönelik talebimizi de bir mektupla bildireceğiz. Son 10 yılda buğday ekim alanlarında yüzde 13,7 azalma görülüyor. TÜİK verileri hububatta toplam üretimin geçen yıla göre yüzde 5,4 azalacağını, bu azalma buğday üretiminden kaçış olduğunu gösteriyor. Fiyat revize edilmezse, bu yıl çiftçilerimiz buğdaydan ailesinin geçimini sağlayacak geliri elde edemeyecek, üretimden daha fazla kaçacak.”

0 0 0 0 0 0
guest
3 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku
ankara ağır ceza avukatı
ankara ağır ceza avukatı
11 gün önce

Ankara ağır ceza avukatları, müvekkillerine kapsamlı hukuki danışmanlık hizmeti sunar. Savunma stratejileri oluşturma, delil toplama ve analiz etme konularında uzmanlaşmışlardır. Müvekkillerini en iyi şekilde temsil ederek adil bir yargılama süreci sağlarlar.

ankara ağır ceza avukatı
ankara ağır ceza avukatı
11 gün önce

Ankara’daki ağır ceza avukatları, ceza hukuku alanında derin bilgi ve tecrübeye sahiptir. Ağır suçlar, cinayet, uyuşturucu ticareti, cinsel suçlar gibi ciddi davalarda uzmanlaşmışlardır. Müvekkillerine en iyi savunmayı sunmak için sürekli olarak güncel yasal değişiklikleri takip ederler.

autovermietung in berlin
autovermietung in berlin
10 gün önce

Your article is truly remarkable! The way you’ve explained the topic with such clarity and precision is highly commendable. Readers are sure to benefit immensely from the wealth of knowledge and practical insights you’ve shared. It’s clear that your understanding of the subject is deep and thorough. I’m eagerly looking forward to more of your exceptional work in the future. Thank you for imparting your expertise and illuminating us with such detailed and insightful content.

Sıradaki haber:

TMO hububat alım fiyatlarını açıkladı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

3
0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x