a

Çiftçilere 3 milyon liralık destekle 60 tarım makinesi

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, ‘Tarım Makinesi Projesi’ dahilinde alımı gerçekleştirilen 60 adet tarım makinesini ilgili belediyeler, ilçe tarım müdürlükleri, ziraat odaları ve muhtarlara düzenlenen törenle teslim etti.

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin, ‘Tarım Makinesi Projesi’ dahilinde alımı gerçekleştirilen 60 adet tarım makinesi, Başkan Cengiz Ergün’ün de katılımıyla düzenlenen törenle ilgili belediyeler, ilçe tarım müdürlükleri, ziraat odaları ve muhtarlara teslim edildi.

Aw000710 02

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Geçtiğimiz yıl yaklaşık 2,5 milyon liralık bir destekle koyun yıkama makinesi, atomizör, gübre makinesi, taş toplama ve üzüm sıkma makinesi gibi 17 adet makine ve ekipmanı satın alarak, ilgili ilçe tarım müdürlükleri ve ziraat odalarına teslimini yapmıştık. Bu yıl da, çiftçilerimizden gelen talepleri de dikkate alarak bu çalışmamıza devam ediyoruz” dedi.

Aw000710 05

Yaklaşık 3 milyon liralık destekle 60 adet makinenin teslimini gerçekleştirdiklerini kaydeden Ergün, “Bu makineler, Allah’ın izniyle üretimin artmasına ve daha verimli olmasına yardımcı olacaktır. Bu makineler, çiftçilerimizin daha az iş gücüyle daha fazla ürün elde etmesine ve buna bağlı olarak daha fazla kazanç sağlamasına da inşallah yardımcı olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Aw000710 01

0 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Meşhur Çanakkale domatesi coğrafi işaret tescili aldı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x