a
  • Çiftçi TV
  • Genel
  • Dağ çileğine yoğun ilgi, fideler ücretsiz dağıtılıyor

Dağ çileğine yoğun ilgi, fideler ücretsiz dağıtılıyor

Düzce'de 2 yıl önce Dağ Çileği üretiminin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması hedefiyle başlatılan proje bu yıl büyüyerek devam ediyor. Dağıtılacak fide sayısının 2 yıl içinde 8 binden 300 bine çıkarıldığı proje, çiftçilerin de yüzünü güldürüyor.

Düzce İl Özel İdaresi ile Tarım ve Orman İl Müdürlüğü‘nün, Dağ Çileği yetiştiriciliğinin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması hedefiyle 2 yıl önce başlattığı proje, bu yıl da devam ettiriliyor. Proje çerçevesinde çiftçilere ücretsiz fide dağıtımı başlatılmış ve 2 yıl önce 8 bin dağ çileği toprakla buluşturulmuştu.

Bu yıl projede dağıtılacak fide sayısı büyütülerek, 300 bine çıkartıldı. İl Özel İdaresi ve Tarım Ve Orman İl Müdürlüğü, Dağ Çileği üretimi yapmak isteyen çiftçilere ücretsiz fide dağıtıyor.

Çiftçilere ücretsiz fide dağıtıyor

Aw896786 06

Fidelerin dağıtım etkinliğine katılan Düzce İl Genel Başkanı Fazlı Koç, Dağ Çileği Projesi’ni anlattı.

Dağ çileğinin aroması ve lezzetiyle farklı olduğunu ifade eden Koç, “Ürünün çeşitlenmesi için il özel idaresi olarak destek verdik. Bu tarz ürünlerimizi geliştirmek adına çalışmalarımızı sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

0 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Ayvalı’da dutlara göz düştü

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x