a
  • Çiftçi TV
  • Genel
  • Dedesinden kalma altın değerindeki ata tohumlarını geleceğe aktarıyor

Dedesinden kalma altın değerindeki ata tohumlarını geleceğe aktarıyor

Aydınlı iş adamı Mehmet Cemal Şengün, dedesinden kalma yüzlerce yıllık ata tohumlar ile organik tarım yapıyor. Ata tohumlarından yetiştirdiği fideleri çevresindeki vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtarak gelecek nesillere aktarılmasını sağlayan Şengün, "Bu tohumlar altından daha değerli" dedi.

Her kuşakta orijinal durumunu koruyabilen dedesinden kalma ata tohumlarını gelecek nesillere aktarmayı kendine bir görev edindiğini belirten Koçarlılı iş adamı Mehmet Cemal Şengün, “Bunlar bizim dedelerimizden kalan ata tohumlarından ürettiğimiz fideler. Bizim sülalede dedemden kalan tohumları tek ben yetiştirip devam ettiriyorum. Bunlar benim için çok önemli ve altından daha değerli.” dedi.

Şengün, “Bunlar olmasa İsrail’in tohumlarına kalacağız. Yerli ve milli tohumlar bunlar. Domates, biber, patlıcan, süs biberi çeşitleri, mısır çeşitleri ve karpuz var. İsrail’in eline kalmasın, kendi ata tohumlarımızı üretelim diye bunu her yıl yapıyorum. Gelen giden misafirlerimize 3-5 tane veriyorum. Onlar da üretsin, üretsin ki çoğalsın istiyorum. Ben bunları yetiştirmeyi kendime görev edindim ve borç bildim” ifadelerini kullandı.

0 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Traktörle drift pes dedirtti!

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x