a

Deprem bölgesindeki balık avcılığına destekleme ödemesi

Balık avcılığı ile alakalı olarak Resmi Gazete’ de yer alan Cumhurbaşkanı kararına göre bazı illerde iç sularda balık avcılığı yapan gemilere, bir kereye mahsus olmak üzere 3 bin 500 TL ila 6 bin TL aralığında destekleme ödemesi yapılması öngörülüyor.

Deprem bölgesinde yer alan Adana, Adıyaman, Elazığ, Kahramanmaraş, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa illerinde iç sularda balık avcılığı yapan gemilere, bir kereye mahsus olmak üzere 3 bin 500 TL ila 6 bin TL aralığında destekleme ödemesi yapılması öngörülüyor.

Bir kereye mahsus olmak üzere yapılacak destekleme ödemeleriyle alakalı karar Resmi Gazete’ de yer yayımlandı. Ödemeler için gerekli finansman Tarım ve Orman Bakanlığı’nın tarımsal destekleme bütçesinden karşılanacak.

Ödemeler bir kereye mahsus yapılacak

Gazetede yayımlanan diğer bir Cumhurbaşkanı kararıyla, afet bölgesi ilan edilen yerlerde, hasar tespiti yapılarak kayıt altına alınmış su ürünleri yetiştiricilerine de ürün çeşitlerine göre kg-adet başına 0.2 TL ile 250 TL arasında değişen tutarlarda bir kereye mahsus destekleme ödemesi yapılması hüküm altına alındı.

Her iki destekleme ödemesinin yıl bitiminde sona ermesi öngörülüyor.

0 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Çiftçilere yüzde 50 hibeli gübre dağıtımı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x