a

Ege Gübre üretime ara verdi!

Ege Gübre yüksek hammadde fiyatlarıyla birlikte azalan talep dolayısıyla gübre üretimine geçici süre ara vermeye karar verdi.

Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu’na açıklamada, “Dünya piyasalarındaki gübre ve gübre hammaddesi fiyatlarında meydana gelen aşırı yükseliş sebebiyle, iç piyasada bütçe tahminlerimizin de ötesinde beklenmeyen bir talep daralması yaşanmaktadır. Dünya piyasalarındaki gübre ve gübre hammaddesi fiyatlarında meydana gelen aşırı yükseliş sebebiyle, iç piyasada bütçe tahminlerimizin de ötesinde beklenmeyen bir talep daralması yaşanmaktadır. Şirketimiz, sonbahar / kış dönemi için üretmeyi planladığı kompoze gübreyi en uygun fiyatlarla çiftçimize sunma gayretinde olup, global piyasalardaki gübre ve gübre hammaddesi fiyatlarındaki bu belirsizlik ortamı içinde hammadde temini ve gübre üretimine belirsiz bir süre ara vermeye karar vermiştir.” ifadeleri kullanıldı.

0 1 1 3 0 2
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Büyükşehirden çiftçiye büyük ekipman desteği!

HIZLI YORUM YAP

0 1 1 3 0 2

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x