a
Çiftçi İçin Var mısın
Çiftçi İçin Var mısın

GÜBRETAŞ gübrelerinde ortalama yüzde 20 indirim yaptı!

GÜBRETAŞ tarafından, bitki beslemede önemli yer tutan yavaş salınımlı gübreler ile damla sulama ve yaprak gübrelerinde ilkbahar sezonu öncesi ortalama yüzde 20 indirim yapıldığı bildirildi.

İlkbahar sezonu öncesi ortalama yüzde 20 indirim!

GÜBRETAŞ Genel Müdürü İbrahim Yumaklı yapılan açıklamada, bitki beslemede önemli yer tutan yavaş salınımlı gübreler ile damla sulama ve yaprak gübrelerinde ilkbahar sezonu öncesi yapılan ortalama yüzde 20 indirimin, bitki besleme maliyetlerinin düşürülerek tarımsal üretimin sürdürülebilmesi açısından önem taşıdığını aktardı.

“Daha fazla ürün elde etmek için verim ve kaliteyi arttırmak gerekir”

Türkiye’nin tarımsal üretim yapılan her noktasında model üretim alanları kurarak üreticilere yerinde örnek uygulamalar ile bitki beslemeden sağladıkları faydayı artırmaları için danışmanlık hizmeti verilmeye başlandığını ifade eden Yumaklı, “GÜBRETAŞ’ın bilinçli tarımı yaygınlaştırma faaliyetleri kapsamındaki model alan uygulamalarında yapılan hasatlarda tespit edilen en önemli hususlardan biri de damla sulama ve yaprak gübreleri ile oluşturulan etkili bitki besleme programlarından yüksek verim alınabilmesi oldu.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de tarımsal üretimin devamlılığı açısından verimliliğin en önemli konu olduğunu çünkü sınırlı tarım alanlarından daha fazla ürün elde etmek için verim ve kaliteyi arttırmak gerektiğini ifade eden Yumaklı, üreticiler için verimli bir sezon dileyerek konuşmasını tamamladı.

3 2 0 0 0 6

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

“Çobanların sigorta primlerini devlet ödemeli”

HIZLI YORUM YAP

3 2 0 0 0 6

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.