a

Hayvan yetiştiricilerine 7 bin tonluk yem desteği

Şahinbey Belediyesi üretimin artması için verdiği desteklere bir yenisini daha ekleyerek 7 bin ton hayvan yemi desteği için protokol imzaladı.

Gaziantep Valisi Davut Gül, çiftçilere ve hayvan yetiştiricilerine verilen desteğin toplum geneline yansıyacağını belirterek “Kırsal kalkınmada Şahinbey Belediyesi’nin yaptığı çalışmalar Türkiye’ye örnek olan uygulamalar. Çiftçilere ve Hayvan yetiştiricilerine vermiş olduğu desteklerden dolayı başta Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Geçtiğimiz yıl Ekim-Kasım ayı içerisinde çiftçilerimize gübre ve tohum desteğinde bulunduk. Şimdide imzalayacağımız protokolle hayvan yetiştiricilerimize 7 bin ton, yaklaşık maliyeti 50 milyon TL olan bir destek sunacağız. Alımları toptan aldığımız için uygun alıyoruz ve çiftçilerimize verirken de yüzde 50’sini biz karşılıyoruz. Çiftçi piyasa fiyatının yaklaşık olarak yüzde 45’ini ödemiş oluyor.” dedi.

Aw803333 01

0 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Son 24 yılın en kurak kışı yaşanıyor

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x