a

Kadın çiftçilere destek

Seyhan Belediyesi, kendi tesislerinde semt pazarları ile park ve bahçelerin organik atıklarını dönüştürerek elde ettiği kompostu ilçenin eski köylerindeki kadın çiftçilerle paylaşıyor.

Seyhan Belediyesi, Çukurova Belediyesi ile yapılan işbirliği ile “Kompost Üretim Tesisi”nde üretim kapasitesini artırdı.

Seyhan’da ve Çukurova’da kurulan semt pazarlarının organik artıkları ile park ve bahçelerin budama atıkları düzenli olarak toplanarak, Kompost Üretim Tesislerinde geleneksel yöntemlerle toprağı iyileştirici, ürün verimini artırıcı bir ürün olan komposta dönüştürülüyor.

Kadinlaradestek2

Gübre yerine kullanılabilen kompost

Girdi maliyetlerinde meydana gelen artış nedeniyle sıkıntı yaşayan çiftçilere Seyhan Belediyesi gübre yerine kullanılabilen kompostla destek olmaya başladı.

Üretilen 9 ton kompost, Büyükşehir Yasasından önce köy statüsünde olan ve tarımsal üretimin yaygın olduğu Büyükdikili, Küçükdikili, Kavaklı, Söğütlü, Koza, Karakuyu, Gökçeler ve Gölbaşı mahallelerinde üretim yapan kadın çiftçilere ulaştırıldı.

Kadinlaradestek4

Kaynak: İHA

0 0 0 0 1 1
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Zeytin üreticileri bahçelerine giremeyecek hale geldi!

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 1 1

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x
()
x