a

Kenevir üretim izni müracaatları başladı

Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam, “Yönetmelik kapsamında kenevir üretmek isteyen üreticilerimizin 1 Nisan tarihine kadar en yakın kaymakamlık veya ilçe tarım ve orman müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekmektedir” dedi.

Samsun’un ruhsatlı üretim yapılabilecek iller arasında olduğunu, üretimi yapılan kenevirin tohum ya da elyaf (lif) amaçlı olarak yetiştirilebildiğini belirten Müdür Sağlam, “Yönetmelik hükümlerine göre tohum ve elyaf (lif) dışında kenevir üretimi söz konusu olmayıp, yasal izin almadan üretim yapılan kenevirler ruhsatsız üretim olarak değerlendirilecektir. 1 Nisan tarihi sonrasında kenevir üretimi için yapılan Çiftçi Kayıt Sistemi kaydı ile kenevir üretim izin başvurusu kabul edilmeyecektir.” diye konuştu.

Sağlam, “Yönetmelik hükümlerine uygun şartları taşıyan parsel ve üreticilere üretim izni üretim yapılan parselin kayıtlı olduğu mülki amirlik (ilçede kaymakam ilde valilik makamı) tarafından verilmektedir. Kenevir üretimi yapmak isteyen üreticilerimizin yönetmelikle belirlenen tarihler arasında gerekli müracaatı yapmaları mağduriyeti önleyecektir” dedi.

Kaynak: İHA

0 5 1 2 1 3
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Veterinerler bile şaşkın! Keçi üçüz doğurdu, ikisi oğlak biri kuzu!

HIZLI YORUM YAP

0 5 1 2 1 3

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x