a
Çiftçi İçin Var mısın
Çiftçi İçin Var mısın
  • Çiftçi TV
  • Genel
  • “Kimse tarladan sofraya olan kısımla ilgili problemlerle ilgilenmiyor”

“Kimse tarladan sofraya olan kısımla ilgili problemlerle ilgilenmiyor”

Tarımsal eğitimin 176'ncı yılı dolayısıyla Tarım Gazetecileri ve Yazarları Derneği (TAGYAD) öncülüğünde "Tarım Gazeteciliği" çalıştayı gerçekleştirildi.

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toplantı Salonu’nda düzenlenen çalıştayda akademi, sivil toplum kuruluşları ve tarım gazetecileri bir araya geldi.

TAGYAD Başkanı İsmail Uğural yaptığı konuşmada tarımsal eğitimin 176’ncı yılı dolayısıyla söz konusu çalıştayın gerçekleştirildiğini belirterek, Türkiye’de tarım gazeteciliğine yeni bir boyut getirmeyi amaçladıklarını ifade etti.

20220111 2 51673256 72412560

Çalıştayda Çiftçi TV Medya Başkanı Tarık Çanak; tarım gazeteciliği, tarım haberleri, tarım ve gıda haberlerinin sektörlere yansıması konusunda değerlendirmelerde bulundu.

Tarık Çanak konuşmasında, Türkiye’de 2008’den bu yana tarım ve hayvancılık alanında bir akım olduğunu ve tematik yayımcılığın görsel anlamda başlamasının Türkiye’de bir devrim olduğunu belirtti.

“Pandemi insanlara gıdanın önemini bir kez daha gösterdi”

Pandemi sürecinin tarım hayvancılık ve gıdanın stratejik önemini öne çıkardığını ve gıda güvenliği, gıdanın yeterliliği ve gıdanın organikliği gibi konuların çok daha fazla gündeme geldiğini söyleyen Çanak, “Pandemi insanlara gıdanın önemini bir kez daha gösterdi.” dedi.

sequence 26.00 02 08 10.still002

“Kimse tarladan sofraya olan kısımla ilgili olan problemlerle ilgilenmiyor.”

Tarım ve hayvancılıkta yaşanan sorunlarla gerçek manada ilgilenilmesi gerektiğini ifade eden Çanak “Kimse tarladan sofraya olan kısımla ilgili olan problemlerle ilgilenmiyor. Gelinen noktada tarım ve hayvancılığın dünyanın en stratejik alanı haline gelmiş durumda. Bundan dolayı bu sektöre hizmet eden tüm paydaşlarımızla beraber bizlere daha fazla rol düştüğünü düşünüyorum.” dedi ve çalıştayın bu anlamda çok kıymetli olduğunu belirterek konuşmasını tamamladı.

0 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Muğla’da toprak kayması meydana geldi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x
()
x