a

Kırkağaç’ta taşlı araziler tarlaya dönüyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Kırkağaç ilçesindeki çiftçiler için tedarik edilen taş toplama makinesi hizmet vermeye başladı. Ziraat Odası Başkanı Emin Özarı, taşlı araziler artık tarlaya dönüyor dedi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, üreticilerin ihtiyaç duyduğu makine ve ekipmanların tedarikini sağlayıp, çiftçilerin kullanımına sunuyor.

Kırkağaç ilçesinde taşlı arazilerde kullanılmak üzere talebi yapılan Taş Toplama Makinesi satın alındı ve protokol yapılarak Kırkağaç Ziraat Odası Başkanlığı’na devri gerçekleştirildi.

Tarlaların verimi ve kalitesi artıyor

Aw008719 01

Taş Toplama Makinesinin ilçe için oldukça faydalı olduğundan bahseden Kırkağaç Ziraat Odası Başkanı Emin Özarı, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e ve Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanımız Yılmaz Usta’ya, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ünal Kıykaç’a, önceki dönem ve mevcut MHP İlçe Başkanlarımıza, koordinatörümüze bu hizmeti bize sağladıkları için çok teşekkür ediyorum. Makine bizim özlemimizdi. Köylere gittiğimde her defasında taşlı tarlalarda tarım yapan insanları gördükçe, o zorluklara şahit oldukça böyle bir makine ihtiyacını içimde hissediyordum.

Aw008719 02

Büyükşehir Belediyesi tarafından makinemizin tahsisi yapıldı. Abimiz Ahmet Albayrak’ın tarlasında makinenin ilk kullanımını gerçekleştirdik. İlk etapta 300 dekarlık zeytinlik alanında taş temizleme yapacağız. Sezon bitiminin ardından açık tarlalarda da taş toplama işlemi yapacağız. Bu çok güzel bir hizmet. Topraklarımızın işlenmesi, verimi ve kalitesi açısından çok katkı sağlayacağını inanıyorum. Çift sürmesi, ızgara çekmesi, çapa çekmesi kolaylaşacak. O yüzden çok memnunum.” dedi.

Üretici Ahmet Albayrak, “Bu hizmet takdire şayan, çok teşekkür ediyorum. Taşlı tarlamız normal tarlaya dönüştü, çok sevinçliyim, taşlı alan ile temizlenen alan arasına bakıyorum, fark çok fazla. Bu hizmet Kırkağaç’ımıza hayırlı olsun” dedi.

“Arazideki değişimi gördük”

Aw008719 04

Manisa Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ünal Kıykaç, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e çiftçilerimiz adına çok teşekkür ediyorum. Çiftçi dostu Başkanımızın, yaptığı hizmetler ortada. Taş toplama makinesi talebimizi yaptık, bizleri kırmadı. Allah razı olsun Cengiz Başkandan. Bugün üreticimizin tarlasında taş toplama makinesinin çalışmasını izledik. Çok güzel sonuçlar alındığını gördük. Taş toplanmayan yer ile toplanan yer arasında çok fark olduğunu gördük. Tarlalarımız genelde taşlı. Bunun gerçekten büyük bir hizmet olduğunu gördük. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Güzel bir uygulama oldu, güzel bir netice alınıyor.” ifadelerini kullandı.

0 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Depoda yangın çıktı: 800 saman balyası ve tarım aletleri kül oldu

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x