a
  • Çiftçi TV
  • Genel
  • Mevsimlik tarım işçileri sahipsiz: “Kimse bizimle ilgilenmiyor…”

Mevsimlik tarım işçileri sahipsiz: “Kimse bizimle ilgilenmiyor…”

Ayhan Barut, Adana'da çadırlarda hayat mücadelesi veren mevsimlik tarım işçileriyle bir araya geldi ve yaşadıkları sorunlara çözüm bulunması gerektiğini dile getirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut, Adana’da çadırlarda hayat mücadelesi veren mevsimlik tarım işçilerinin sorunlarına kalıcı çözüm bulunmasını istedi.

İnsani koşulların çok uzağında yaşıyorlar

İnsani koşulların çok uzağında bir yaşam süren tarım işçileriyle buluşan Barut, “Elektriksiz, susuz, yazın sıcakta, kışın soğukta, yağmur çamurda yaşama tutunmaya çalışan tarım işçilerimizin dramına daha fazla seyirci kalmayın, çare bulun” dedi.

Elektrik ve sularının olmadığını belirten tarım işçisi Hüseyin Özbay, sorunlarına çözüm istedi.

Mevsimlik tarım işçileri sahipsiz

Adana Tarim Iscileri 3

Elektrik, su, konteyner ve güzel bir yaşam istediklerini aktaran ve mevsimlik tarım işçilerinin sahipsiz olduklarını belirten Murat Sarıdal ise, “Yağmurda su basıyor, lavabolarımız yok. Çocuklarımız okula gidemiyor, sağlık hizmeti alamıyoruz. Kimse bizimle ilgilenmiyor” şeklinde konuştu.

Adana Tarim Iscileri 4

0 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Deprem tarımı da vurdu: Ürünler tarlada kaldı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x