a
Growtech Antalya Tarım Fuarı 2021
Growtech Antalya Tarım Fuarı 2021

Öğretmenliği bıraktı kuzularına geri döndü

Kayseri'de 10 yıllık öğretmenlik mesleğini bırakarak hayvancılığı seçen ve Gökhan Vurdem; koyun ve kuzuların buluşma anındaki telaşının görülmeye değer olduğuna değinerek, "Kuzuları doğumundan itibaren 5 ay boyunca günde iki defa annesinden ayırıyoruz" dedi.

Kayseri’de 10 yıllık öğretmenlik mesleğini bırakarak hayvancılığı seçen ve Gökhan Vurdem; koyun ve kuzuların buluşma anındaki telaşının görülmeye değer olduğuna değinerek, “Kuzuları doğumundan itibaren 5 ay boyunca günde iki defa annesinden ayırıyoruz” dedi.

Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Şahin; “İşletmede olduğundan çok keyifli ve çok mutlu olduğunu belirtti. Sözlerine 10 yıllık öğretmenlik yapmış olan bir arkadaşımızın mesleğini bırakarak baba mesleğine, ata mesleğine dönmesi ve ciddi bir sürü sahibi olması çok mutluluk verici. Ülkemizde en önemli küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinin yapıldığı Pınarbaşı ilçemiz, Uzunyayla mevkiindeyiz. Özellikle Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli’nin de ülkemizin et açığının kapatılabilmesi için küçükbaş hayvancılığa önem vermemiz gerektiğini zikrediyorlar bizlerde Sayın Bakanımızla hemfikiriz. Sizin gibi genç çiftçilerimizin artmasını temenni ediyoruz” dedi. Ayrıca yüzde 75 destekli kaba yem desteğinden bahsederek çiftçimize bereketli bir yıl olmasını diledi.

İşletmesinde koyunlarının kuzulamasıyla büyük sevinç yaşayan Gökhan Vurdem, öğretmenlik yaptıktan sonra hayvancılığı çok sevdiği için istifa ederek baba ocağına döndüğünü söyledi. Modern sistemler kullanarak bilinçli bir şekilde yetiştiricilik yapan Vurdem, hayvancılığın zor olduğu kadar güzel yanlarının da olduğunu dile getirdi. Vurdem, anne ve yavrusunun ayrı yerlerde tutulmasının, kuzunun gelişimine, koyunun ise dinlenmesine katkı sunduğunu, bu uygulamanın yaklaşık 2-3 ay sürdüğünü belirtti. Koyun ve kuzuların buluşma anındaki telaşının görülmeye değer olduğuna değinerek “Kuzuları doğumundan itibaren 5 ay boyunca günde iki defa annesinden ayırıyoruz” dedi.

Kaynak: İHA

0 0 0 0 2 1
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Mesleğini bıraktı istiridye mantarı üreticisi oldu

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 2 1

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x
()
x