a

Perakendecilerden market poşetine zam talebi

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) 25 kuruştan satılan alışveriş poşeti fiyatının 75 kuruşa yükseltilmesi talebinde bulundu.

STPF Başkanı Ömer Düzgün, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın kendilerinden görüş istediğini, çevre kirliliğini önlemek amacıyla da böyle bir talepte bulunduklarını anlattı.

Tüketiciler bir poşete sığabilecek ürünü üç poşete koyabiliyor” diyen Düzgün, “Neden, çünkü ucuz. Raftaki çöp poşetleri pahalı olduğu için market poşeti daha sonra evde çöp torbası olarak kullanılmaya başlandı” diye konuştu.

25 kuruş poşet için devlete 29 kuruş ödeniyor

Düzgün ayrıca, vatandaşa 25 kuruştan satılan market poşeti için devlete 29 kuruş ödediklerini, bir poşetin maliyetinin ortalama 55-60 kuruştan başlayıp 1 TL’ye kadar çıkabildiği bilgisini verdi.

“Biz zincirin son halkasıyız”

Düzgün, fiyat artışlarına değinerek, “Biz zincirin son halkasıyız. Üreticiden aldığımız ürünü vatandaşımız ile buluşturuyoruz. Bizden kaynaklı olmayan fiyat artışları konusunda son 2 yıldır hiç olmadığı kadar müşterilerimiz ile karşı karşıya kaldık” ifadelerini kullandı.

Zincir marketlere karşı zaten haksız fiyat artışı yapamayacaklarını belirten Düzgün, yerel marketlerde en az 5 bin çeşit ürünün yer aldığını, farklı markalara ait aynı ürünü bulmanın mümkün olduğunu kaydetti.

Kaynak: Sözcü

0 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

80’lik usta 30 köye tarım aleti üretiyor…

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x