a

Şap aşılama programı başlıyor

Samsun’da ilkbahar şap aşılama programı başlıyor.

Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam, 2022 yılı Hayvan Hastalıkları ile Mücadele ve Hayvan Hareketleri Kontrolü Programı kapsamında yapılacak olan Şap Aşılama Programı’nın 1 Şubat – 31 Mart tarihleri arasında tamamlanacağını duyurdu. 

5996 sayılı ‘Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu’nun 4. maddesi gereğince; yetiştiricilerin hayvanlarını aşılatmalarının zorunlu olduğunu belirten Müdür İbrahim Sağlam, aksi yönde hareket edenler hakkında ilgili kanuna muhalefetten 2022 yılı için işletme başına 20 bin 706 TL idari para cezası uygulanması hükmünün de yasada yer aldığını belirtti.

Aw532193 01

Şap ve LSD aşılarından herhangi birinin eksik olması durumunda hayvanların sevklerine müsaade edilmeyeceği ve veteriner sağlık raporu düzenlenmeyeceğini de belirten Sağlam, üreticileri hayvanlarına şap aşısı yaptırmaları  ve ayrıntılı bilgi almaları için il ve ilçe tarım müdürlüklerine müracaat etmeye davet etti.  

Kaynak: İHA

0 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Kar yağışı hasat beklentisini yükseltti

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x