a

Tarım danışmanlarından ‘kadro’ isteği

Samsun'da bir araya gelen tarım danışmanları, kadro talebinde bulundu.

Onur Anıtı önünde toplanan tarım danışmanları, kadro taleplerini dile getirdi. Tarım danışmanları tek tek kürsüye gelerek birer konuşma yaptı.

Tarım danışmanı olan Necati isimli bir vatandaş, bir ziraat mühendisi olan Vahit Kirişçi’nin Tarım ve Orman Bakanı olmasının kendilerini ümitlendirdiğini ifade ederek, “Tarım danışmanlarının önemini, ziraat teknisyenlerinin, ziraat mühendislerinin önemini mutlaka anlar, hak ettiği değeri ekonomik ve manevi anlamda bizlere verir diye ümit ettik. Arkadaşlarımız demokratik olarak bütün mücadeleyi tüm zeminde yaptılar. Sayın Bakanım Samsun’daki bu kardeşlerimin sesini duyun. Tarım danışmanları kadro istiyor” dedi.

Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, “Tarım ve Orman Bakanımız zatı aliniz de bir ziraat mühendisisiniz. Şu an buradaki bir meslektaşınızın sizin bulunduğunuz makamda ve sizin bu alanda olduğunuzu düşünün. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Köylü milletin efendisidirsözü vardır. Efendilerimize hizmet etmekte olan ziraat odalarımız, birliklerimiz, serbest çalışan tarım danışmanlarımız ve kurumlarda hizmet eden tarım danışmanı kardeşlerimizi mağdur etmek demek; köylülerimizi, çiftçilerimizi mağdur etmek olur” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından tarım danışmanları, almış oldukları sertifikaları yaktı.

0 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Oğlu hasta oldu, bahçesindeki ürünlerden 44 çeşit sirke yaptı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x