a

Tarım-ÜFE yıllık yüzde 58,29 arttı

Tarım Ürünleri Üretici Fiyat Endeksi (Tarım-ÜFE) yıllık yüzde 58,29, aylık yüzde 7,18 arttı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Şubat ayı tarım ürünleri üretici fiyat endeksi’ni açıkladı. Buna göre, Tarım-ÜFE’DE, 2024 yılı Şubat ayında bir önceki aya göre yüzde 7,18 artış, bir önceki yılın aralık ayına göre yüzde 11,30 artış, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 58,29 artış ve on iki aylık ortalamalara göre yüzde 60,28 artış gerçekleşti.

Sektörlerde bir önceki aya göre, tarım ve avcılık ürünleri ve ilgili hizmetlerde yüzde 7,28 artış, ormancılık ürünleri ve ilgili hizmetlerde yüzde 5,25 artış ve balık ve diğer balıkçılık ürünleri; su ürünleri, balıkçılık için destekleyici hizmetlerde yüzde 5,93 artış gerçekleşti.

Ana gruplarda bir önceki aya göre, tek yıllık (Uzun ömürlü olmayan) bitkisel ürünlerde yüzde 8,98 artış, çok yıllık (Uzun ömürlü) bitkisel ürünlerde yüzde 2,55 artış ve canlı hayvanlar ve hayvansal ürünlerde yüzde 6,02 artış gerçekleşti.

Yıllık Tarım-ÜFE’ye göre 7 alt grup daha düşük, 7 alt grup daha yüksek değişim gösterdi yıllık değişimin en yüksek olduğu alt grup yüzde 168,10 ile yağlı meyveler oldu.

Aylık Tarım-ÜFE’ye göre 7 alt grup daha düşük, 7 alt grup daha yüksek değişim gösterdi aylık değişimin en yüksek olduğu alt grup yüzde 17,23 ile tropikal ve subtropikal meyveler oldu.

0 0 0 0 0 0
guest
2 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku
Мини секс кукла
Мини секс кукла
1 ay önce

Awesome article. You’re doing great. It was a real pleasure to read your article.

mechanic
mechanic
30 gün önce

My brother suggested I might like this blog He was totally right This post actually made my day You can not imagine simply how much time I had spent for this info Thanks

Sıradaki haber:

Fırıncılar odasından zam düzenlemesine tepki: Ekmekte kaos çıkar

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

2
0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x