a
Çiftçi İçin Var mısın
Çiftçi İçin Var mısın
  • Çiftçi TV
  • Destekler
  • Tarımsal kalkınma ve kültürel değerlerin yaşatılmasına destek devam ediyor

Tarımsal kalkınma ve kültürel değerlerin yaşatılmasına destek devam ediyor

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, geleneksel yöntemler kullanılarak üretilen, yöreye özgü gıda ürünleri ve yöre ile özdeşleşmiş kültürel ürünlerin korunması, tanıtılması ve pazarlanmasında önemli katkıları olacak projeyi hayata geçiriyor.

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Denizli’nin farklı ilçelerinde, geleneksel yöntemler ile üretilen yöreye özgü lezzetlerin, gıda kodeksine uygun hale getirilmesi, dokuma, ayakkabıcılık, bıçakçılık gibi zanaatların korunması, tanıtılması ve canlandırılması, PAÜ’nün önderliğinde bilimsel yöntemler kullanılarak bu yöresel ürünlerin tüm dünyaya pazarlanması adına önemli bir projeyi hayata geçirdi.

Proje kapsamında; halı, kilim gibi dokuma ürünleri, ayakkabı, bıçak gibi tüm yöresel ürünler ile zanaatların korunması ve tanıtılmasına önemli katkılar sağlanacak.

tarimsalkalkinma
tarimsalkalkinmaa

“İlk kez bir rektörü ilçemizde ağırladık; oldukça memnunuz”

Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan ve beraberindekiler, ilk olarak Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever, belediye meclis üyeleri ve muhtarlar ile belediye binasında bir süre görüştü. Burada, göreve geldikleri süre zarfından bugüne belediye olarak yaptıkları çalışmaları aktaran Başkan Gülsever, ilk kez bir üniversite rektörünü ilçelerinde ağırladıklarını ve bundan memnuniyeti duyduğunu ifade etti.

tarimsalkalkinma 1

Kaynak: İHA

0 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Kurallara uymayan işletmelere 2 milyon 148 bin 844 TL para cezası!

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x
()
x